Depresja czy nerwica?

5 odpowiedzi
Witam, jestem w depresji od 2,5 roku. Rano jestem wyciszona, ale po południu mam natłok myśli, nie potrafię się na niczym skoncentrować, ani niczym się zając. 5 lat temu uciekłam z urlopu od człowieka, który groził mi pobiciem i zabiciem. Przeżyłam strach i stres. Mam również poczucie winy i nie mogę o tym zapomnieć, czuję się uzależniona. Widzę, że jest coraz gorzej, nie widzę sensu wychodzenia w domu i do tego jestem samotna. Mam bóle pleców ze stresu. Nie potrafię spokojnie żyć. Co mam robić.?
Potrzebna jest pomoc. Przeżyła Pani dużo,ale o ile rozumiem jest to w sensie fizycznym już za Panią, teraz trzeba się uwolnić psychicznie i odbudować wiarę w siebie, poszukać wsparcia w otoczeniu, zacząć żyć na nowo. Pomoże w tym psychoterapia. Jeśli jest pani z Wrocławia lub okolic- zapraszam .

Proszę skontaktować się z psychoterapeutą. Opracowanie Pani problemów wymaga prawdopodobnie psychoterapii.
Witaj. Stan, który opisujesz musi być dla Ciebie prawdziwą udręką. Z jednej strony masz problemy w życiu tu i teraz, z drugiej nie potrafisz poradzić sobie z przeszłością, która ciągle do Ciebie wraca. Piszesz o wielu rzeczach, które są według mnie bardzo ważne i warte zatrzymania się nad nimi i przyjrzenia im w gabinecie psychologa lub psychoterapeuty. Być może warto byłoby się wesprzeć farmakoterapią. Piszesz, że masz depresję, ale nie wiem czy to stwierdzona i już wcześniej jakoś leczona diagnoza czy tak po prostu myślisz. Natomiast na pewno warto skorzystać z pomocy specjalisty. Dlatego przede wszystkim zachęcam Cię do umówienia się na wizytę u psychologa. Pamiętaj proszę, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście a dla Ciebie najważniejsze, że zrobiłaś już pierwszy krok i napisałaś. Prawdopodobnie potrzebna będzie Ci kilkumiesięczna terapia, która polega na spotkaniach ok. raz w tygodniu i omawianiu swoich problemów, odkrywaniu i nazywaniu swoich emocji. Powodzenia!
Witam,
Trudności, które Pani opisuje muszą być niezwykle obciążające. Mówi Pani o długotrwałej depresji oraz nieustannym uczuciu strachu i stresie. Trauma, jaką Pani przeżyła wymaga przepracowanie. Nie chcę stawiać diagnozy przez internet, bo nie o to tutaj chodzi. Potrzebuje Pani pomocy terapeuty. Objawy wymieniane przez Panią są poważne, zwłaszcza, że komunikuje Pani, iż nie potrafi żyć na spokojnie.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska
Witam serdecznie, logicznym rozwiązaniem byłaby konsultacja psychoterapeutyczna w celu postawienia ostatecznej diagnozy, a także wspólnego określenia planu leczenia.
Pozdrawiam i zapraszam