Czy zwezenie przestrzeni miedzykregowej l5-s1 jest przeciwskazaniem do treningu silowego(martwe ciag

4 odpowiedzi
Czy zwezenie przestrzeni miedzykregowej l5-s1 jest przeciwskazaniem do treningu silowego(martwe ciagi, przysiady) czy może poglebic ten problem?
Odpowiadając na pytanie czy może pogłebić problem:
Tak, może. Pierwszą rzeczą na której polecam sie skupić to zbadanie przyczyny tego zwężenia, a w tym celu udanie się do fizjoterapeuty /ortopedy. Przyczyną może być wiele czynników: brak ruchomości bioder, pogłebiona lordoza, nadmierne napięcie mięśni brzucha oraz pleców, czy nawet niedostateczna ilość wypijanej wody.
Jest szansa że ćwiczenia takie jak przysiady/martwy ciąg, będą mile widziane w procesie rehabilitacji, treningu, ale ta decyzja powinna zapaść w porozumieniu ze specjalistą

Oczywiście może, proponuję wizytę u ortopedy i ewentualny rezonans magnetyczny by sprawdzić jak wygląda sam krążek międzykręgowy, czy nie ma wypukliny itp. bo: 1) nie wiemy w jakim Pan/Pani jest wieku 2) domniemam, że było RTG.
Może pogłębić problem i zwiększyć dolegliwości bólowe.
Co dzieje się z twoim zdrowiem, że formułujesz w taki sposób pytanie? Czy samo zwężenie jest skorelowane w jakiś sposób z Twoimi objawami przy konkretnych aktywnościach? Jeśli tak to jaka jest przyczyna ww zwężenia powinien odpowiedzieć Ci fizjoterapeuta (to ten specjalista w pierwszej kolejności zajmuje się oceną jakościowo ruchu) pracujący funkcjonalnie (PNF /Kinetic Control / Performance Stability ).
Pozdrawiam
Daniel