czy zasadne byłoby wybranie się do Pani jako dietetyka z problemem przewlekłych biegunek i stwierdzo

12 odpowiedzi
czy zasadne byłoby wybranie się do Pani jako dietetyka z problemem przewlekłych biegunek i stwierdzonym zapaleniem jelita grubego?
jesli tak, czy wykonać przed wizytą testy na IGG? gastrolodzy nie pomogli i nie próbowali znaleźć przyczyny, podejrzewam nietolerancje pokarmowe lub jelito drażliwe.
Dzień dobry, jak najbardziej wizyta u dietetyka, który podpowie jak się żywić, może pomóc przy opisywanych przez Panią dolegliwościach. Jeśli chodzi o testy na nietolerancje pokarmowe to warto je zrobić, aby wykluczyć produkty, które nasilają reakcje immunologiczne w Pani organizmie. Produkty takie wyklucza się na kilka miesięcy do roku w zależności od otrzymanych wyników. Dieta eliminacyjna dobrana indywidualnie pozwala na odbudowę jelit i prowadzi do lepszego samopoczucia. Gdyby była Pani zainteresowana, to posiadam w gabinecie takie testy i chętnie podejmę się współpracy. Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam serdecznie!

Mogę Pani pomóc w tej sprawie, z tym że wcześniej potrzebuje przeprowadzić wywiad i zobaczyć jakie miała Pani już robione badania. Wtedy będziemy wiedzieć czy badanie na nietolerancje pokarmowe będzie niezbędne. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Wszelkie zaburzenia pracy ukladu pokarmowego oprocz tego, że powinny być konsultowane z lekarzem to jeszcze dodatkowo z dietetykiem. O wszelkich szczegolach mogę mowić po szczegółowym wywiadzie zdrowotno- żywieniowym podczas wizyty.

Pozdrawiam,
Karolina Bartczak
Dzień dobry, jak najbardziej wspomniane dolegliwości są wskazaniem do wizyty u dietetyka, jak i szerszej diagnostyki w celu rozpoznania przyczyn tego stanu. Długotrwałe biegunki i stan zapalny jelit mogą niestety prowadzić m. in. do poważnego odwodnienia czy różnych niedoborów pokarmowych, dlatego należałoby szybko zadziałać. Zapraszam do moich poradni także na wstępną, darmową konsultacje, na której mogłabym podpowiedzieć jakie badania ewentualnie warto byłoby wykonać a także opowiem jak mogłaby wyglądać dalsza współpraca. Pozdrawiam serdecznie i życzę powrotu do zdrowia, mgr Paulina Kmieciak
Dzień dobry,
lekarz nie potrafił Pani powiedzieć co jest przyczyną choroby, bo na dzień dzisiejszy etiologia powstania nieswoistego zapalenia jelit jest nieznana. Powszechnie sądzi się, że na jej rozwój mają wpływ czynniki genetyczne, środowiskowe oraz zaburzenia immunologiczne.
Nie należy mylić chorób zapalnych jelit z jelitem drażliwym gdzie mamy do czynienia z podobną manifestacją objawów, lecz nie towarzyszą procesy zapalne. Ponadto IBS to choroba psychosomatyczna.
Nietolerancja pokarmowa, czy alergia nie jest przyczyną powstania NZJ, chociaż w przebiegu tych chorób może dochodzić wtórnie do niekorzystnych reakcji na pokarm.
Ze względu na to, iż pacjenci powinni zwracać szczególną uwagę na to, co jedzą i w jaki sposób przygotowują swoje posiłki to wizyta u dietetyka jest wskazana przy tej chorobie. Odpowiednia dieta przyczynia się do zredukowania objawów choroby.
Oczywiście mogę się podjąć ułożenia dla Pani odpowiedniej diety. Na pierwszą wizytę proszę wziąć ostatnie wyniki badań.
Pozdrawiam
KD

Jak najbardziej, przewlekła biegunka nie ustępująca pomimo leczenia wymaga konsultacji. Być może wskazane jest wykonanie testów na nadwrażliwości IgG, jednak zlecam te badania po dokładnym wywiadzie zdrowotno-żywieniowym. Często stosowanie niektórych leków jest przeciwwskazaniem do wykonania tych badań. Zachęcam do kontaktu. Pozdrawiam.
Dzień dobry,

Jak najbardziej warto skorzystać z porady u dietetyka. Ważne jest, by zabrać ze sobą dotychczasowe badania, by na ich podstawie i zgłaszanych objawów określić dalsze zalecenia. Możliwe, że badania pod kątem nietolerancji mogą okazać się pomocne, jednak warto to omówić podczas wizyty w gabinecie. W razie potrzeby proszę o kontakt w celu umówienia dogodnego terminu wizyty. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, oczywiście układam jadłospisy dla osób z chorobami zapalnymi jelit. Odpowiednio dobrana dieta jest tu podstawą leczenia. Zapraszam na wizytę z wynikami badań. Jeśli chodzi o badania na nietolerancje pokarmowe na razie nie ma potrzeby ich wykonywania. Pozdrawiam serdecznie Marzena Wacław-Pazera
Witam jak najbardziej wskazana by byla wizyta u dieietyka.
Oczywiście , zapraszam,
Testy IgG służą do badania alergii pokarmowej opóźnionej i jak najbardziej wskazaniem do ich wykonania są przewlekłe dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego m.inn. biegunki, które Pani doskwierają.Ma Pani stwierdzone zapalnie jelita grubego, moje pytanie brzmi czy stosowała się Pani do zaleceń dietetycznych, które są wskazane w tym schorzeniu, jeżeli nie proponowałabym najpierw zastosowanie odpowiedniej diety, obserwację.Jeżeli stosuje już Pani dietę wskazaną w zapaleniu jelita grubego i biegunki i dolegliwości nie ustępują polecałabym testy, które mogą pomóc w odpowiednio dobranej diecie eliminacyjnej.
Pozdrawiam,
Anna Łągiewska
Rozumiem, że została wykonana kolonoskopia, która potwierdziła stan zapalny jelit - czy zostały pobrane wycinki? Czy zostało wykluczone wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Leśniowskiego-Crohna? Wykonanie testów IgG może być zasadne, ale moim zdaniem, dopiero po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu. Zapraszam do kontaktu.