Czy woda alkaliczna faktycznie na zdrowie ? czy to tylko reklama jonizatorów?

12 odpowiedzi
Wyczytałem w necie dużo o piciu wody alkalicznej,czy faktycznie jest ona poprawia zdrowie człowieka ?czy to są tylko reklamy urządzeń do produkcji wody alkalicznej (jonizatory)?Jeżeli nie do tej specjalizacji zadałem pytanie to proszę o poprawienie.
Jest to zdecydowanie reklama producentów tych specyfików. Nasz organizm naturalnie ma kwaśny odczyn i zawsze będzie dążył do utrzymania takiego stanu. Zachwianie naturalnego pH organizmu może spowodować ciężki stan patologiczny i długotrwałe problemy zdrowotne. Nie bez powodu we krwi krąży wiele odczynników tzw. buforowych, które zapobiegają najmniejszym wahaniom pH krwi.

Dzień dobry,
picie wody alkalicznej jest zalecane, szczególnie w przypadku diety ubogiej w warzywa i owoce. Jednak prawidłowo zbilansowany jadłospis, umożliwia zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej, bez zakupu drogich urządzeń. Najważniejsze aby pić zalecaną ilość wody w ciągu dnia, nie koniecznie zasadową :) Pozdrawiam
Witam,
jeżeli organizm jest zakwaszony to woda alkaliczna w naturalny sposób odkwasza i przez to jest bardzo dobra. Ważne jest jednak żeby znaleść równowagę kwasowo- zasadową swego organizmu.
Zapraszam na konsultacje.
Osobiście jestem za wodą alkaliczną..
Witam, woda alkaliczna może pomóc utrzymać jędrność skóry, wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej czy oczyszczanie organizmu z toksyn. Jest ona szczególnie polecana dla osób aktywnych, ale należy poć ją z rozwagą. Picie zbyt dużych ilości wody alkalicznej może przynieść więcej szkody organizmowi.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie,
Nie udało mi się znaleźć żadnych wiarygodnych badań dotyczących wpływu wody alkalicznej na zdrowie. Jeśli chce Pan zadbać o równowagę kwasowo-zasadową organizmu radziłabym raczej skupić się na dobrze zbilansowanej diecie.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej jest dla organizmu bardzo ważne i w normalnych fizjologicznych ta równowaga jest utrzymywana. Gdyby było inaczej doszło by do poważnych stanów chorobowych. Wpływ na równowagę kwasowo- zasadową ma oczywiście ogólny sposób odżywiania, a przede wszystkim dostarczenie odpowiedniej ilości warzyw które spełniają rolę alkalizującą. Powinniśmy zadbać o to, by one stanowiły podstawę naszej diety. Nie znam dowodów naukowych, które sugerowały by wyższość wody jonizowanej. Zostawiam do oceny własnej. Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie. Obecne nie ma badań klinicznych potwierdzających skuteczność działania takiej wody na ludzki organizm. Woda alkaliczna może działać korzystnie na organizm człowieka, ale twierdzenie, że działa w konkretnych chorobach leczniczo jest stanowczo na wyrost. Pozdrawiam.
Picie wody alkalicznej nie wpływa na stan zdrowia.
Witam Szanowny Panie! Wodzie alkalicznej przypisuje się niemały wpływ na zdrowie człowieka. Przede wszystkim zwraca się uwagę na utrzymanie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej ustroju poprzez neutralizację jego zakwaszenia. Dodatkowo woda alkaliczna: poprawia samopoczucie i witalność, dodaje energii, zapobiega chronicznemu zmęczeniu, wpływa na dobrą jakość snu, zwiększa przyswajanie składników odżywczych, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, pobudza procesy przemiany materii, sprzyja redukcji masy ciała, wpływa na prawidłowe działanie układu pokarmowego, dobrze nawadnia, dotlenia komórki, neutralizuje wolne rodniki, działa przeciwutleniająco, przeciwdziała starzeniu się komórek, nawilża i ujędrnia skórę, zmniejsza cellulit, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mięśni, zwiększa libido, wzmacnia odporność, wpływa korzystnie na parametry krwi (poziom cukru, trójglicerydów, cholesterolu) i moczu (poziom kwasu moczowego), przeciwdziała chorobom nerek, układu krążenia i pokarmowego. Pozdrawiam serdecznie i łącze wyrazy szacunku
Raczej skupiłbym się na innych aspektach niż na picu wody alkalicznej. Większość osób promujących metody naturalne itd. to zwykli oszuści chcący się dorobić na naiwności innych ludzi.
Proszę pamiętać, że na rynku cały czas pojawiają się jakieś nowości. Każdy chce zarobić. Jednym razem będzie to nowa dieta, innym jonizator a innym picie wody utlenionej.
Diet cud, jonizatora i picia wody utlenionej zdecydowanie nie polecam.
Oczywiście w zależności od schorzenia, zalecane jest spożycie określonych wód leczniczych. Natomiast są to wody ogólnodostępne, dobrze opisane a o ich zastosowaniu możemy przeczytać w fachowej literaturze.
Pytanie brzmi: Z jakiego powodu decydujemy się na picie takiej wody?
Do stosowania wód leczniczych muszą istnieć przesłanki.
Organizm stara się zawsze utrzymać równowagę kwasowo-zasadową i jeśli nie została postawiona diagnoza - kwasica/zasadowica metaboliczna - to nie działajmy na własną rękę. Odnosząc się jeszcze do jonizatora, jest to nieopłacalne zarówno z perspektywy ekonomicznej jak i zdrowotnej.