czy w końcu się otworze i terapia przyniesie skutek

1 odpowiedzi
Witam od pół roku uczęszczam na terapię do psychologa. Lubię tam chodzić jest miło i przyjemnie jednak mam problem ponieważ nie mogę się otworzyć. Dużo bym chciała powiedzieć ale poprostu jak przychodzi co do czego to nie potrafię. I tak jest w wielu innych sytuacjach. Mam momenty że ciągle płacze i wszystko w okol mnie doluje ale też boję się że jak to powiem psychologowi to zrobię mu przykrość że pomyśli że to on coś źle robi a tak napewno nie jest,albo zacznie zadawać pytania na które nie będę umiała odpowiedzieć. Czy psycholog jest w stanie stwierdzić że coś ukrywam właśnie typu że się nie otwieram? Czy myśli że jest wszystko ok? Czy powinnam iść do innego? Czy to mi minie?
Dzień dobry,
Psycholog bazuje na informacjach jakie od Pani uzyska. Jeżeli nie ma informacji to może czuć, że terapia nie "idzie do przodu" jednak bez informacji od Pani ma ograniczone możliwości. Psycholog się nie obrazi, nie będzie jemu/jej przykro proszę się tym nie przejmować. Psycholog też zapewne korzysta z pomocy, poddaje się superwizji gdzie omawia swoje trudności aby lepiej pomagać. Proszę zadbać o siebie, psycholog na pewno sobie poradzi. Ważne by było powiedzieć szczerze co Pani dokucza, przeszkadza aby pomoc jaką Pani dostaje była dla Pani pomocna, przecież po to Pani tam uczęszcza a nie po to żeby psychologowi było miło:) Proszę zadbać o siebie i bez obaw się otworzyć! Psycholog wykonuje swoją pracę i chce jak najlepiej Pani pomóc ale to Pani wyznacza to czym chce się Pani zająć ,to co jest dla Pani trudne i to właśnie warto omówić.
pozdrawiam serdecznie
Alicja Maliszewska