Czy umiem żyć w społeczeństwie?

2 odpowiedzi
Pani Doktor,

alkohol (może alkoholizm), całkowity brak umiejętności zawiązania bliższej znajomości (potrafię albo oszukiwać, wykorzystywać ludzi, kłamać albo nie nawiązywać znajomości wcale - to najchętniej), brak partnerki (po 9-cio letnim związku i rozstaniu rok temu nie umiem dojść do siebie), brak seksu (od roku) i co gorsza... totalny brak zainteresowania tym tematem. Do tego brak apetytu (chudnę szybciej niż zarabiam na ciuchy), kompleks wyglądu, większość czasu spędzam w domu na marnowaniu życia grając w gry albo czytaniu gazet... Kiedyś żyłem "normalnie". Jak do tego wrócić?!?!?

Czy naprawdę rodzinne skłonności do uzależnień zrobiły ze mnie kogoś, kto nie potrafi żyć w społeczeństwie?
Dzień dobry. Niewątpliwie jest Pan teraz w poważnym kryzysie, stąd tak zrozpaczone wnioski na swój temat. Zachęcam do rozmowy, a pewnie i konkretnej pracy ze specjalistą nad zrozumieniem i zmianą siebie. Warto zacząć od diagnozy uzależnienia. Pozdrawiam serdecznie!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
rodzinne skłonności to jeden z predyktorów nadużywania alkoholu jednak nie jedyny. Kłamstwa, oszustwa, wykorzystywanie ludzi i mówienie im tego co chcą usłyszeć jest częstą praktyką ludzi uzależnionych zwłaszcza kiedy mają potrzebę np wypicia. Jednak w tym wszystkim tkwi Pan i Pańska chęć zmiany, która będzie się wiązała z pracą nad sobą. Proponuję znaleźć ośrodek leczenia uzależnień a po pobycie kontynuować terapię w grupie AA i indywidualnie.
Pozdrawiam ES

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.