Czy to normalne objawy po odstawieniu leków?

1 odpowiedzi
Mamę jest osobą dializowaną, uzależnioną od nasenu, przyjmuje duże dawki różnych leków, ostatnio dostała również lek zwiotczający mięśnie, któryś z leków, lub też ich połączenie spowodowały: otępienie, brak porozumienia (mówi prostymi zdaniami, ale na jedno pytanie potrafi odpowiedzieć tak a za chwile nie), nie jest świadoma stanu w którym się znajduje, występują drgawki, oblewające poty, początkowo zwężone a teraz rozszerzone źrenice,została przewieziona do szpitala gdzie przeprowadzono dializę i odstawiono leki (poza lekami na tarczyce, serce) , po konsultacji z psychiatrą przepisano jej ketrel, jednak ciągle utrzymują się halucynacje, nie spała od 70h, praktycznie nic nie jadła. Czy nagłe odstawienie Nasenu moze powodować aż tak długą bezsenność i czy bezpieczne jest takie nagłe odstawienie? Czy halucynacje utrzymujące się od dwóch dni są normalne dla odstawienia? Czy warto skonsultować się z innym lekarzem psychiatrą?
Witam. Z tego co zrozumiałam mama przez wiele lat przyjmowała lek Nasen ( zolpidem ). Obecnie lek został gwałtowanie odstawiony. Oczywiście, że objawy, które Państwo opisują - drżenie mięśniowe, wzmożona potliwość, tzw. bezsenność z odbicia, spadek łaknienia, zaburzenia świadomości,halucynacje mogą być objawem nagłego przerwania stosowania leku zolpidem. Niestety objawy mogą utrzymywać się ( z różnym nasileniem ) nawet do kilku tygodni ! W przypadku uzależnienia od leków nasennych także leków "Z" ( min. zolpidem ) odstawianie leku powinno być stopniowe lub poprzez przejściowe włączenie odpowiednich dawek diazepamu. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym leczenie i wspólnie rozważyć ponowną konsultację psychiatryczną. Pozdrawiam.