Czy to drożdżaki ?

15 odpowiedzi
Witam! Przed porodem bardzo często miewałam infekcje intymne. Po ciąży, karmiąc piersią problem pozostał, a dodatkowo pojawił sie nowy. Z tylu głowy mam straszny łupież i podobne łuszczenie skóry jest wokół nosa na zagieciach. Czy to wszystko sa drożdzaki ? Moj tata choruje ba luszczyce. Czy da sie z tym walczyć ? Czy dziecko może sie "zarazić "? Z góry Dziekuje , pozdrawiam!
Objawy moga sugerowac lojotokowe zapalenie skory, ale luszczyca nie jest wykluczona z uwagi na chorobe u ojca. Obie w/w choroby nie maja charakteru zakaznego .

Witam,
Myślę że konsultacja dermatologiczna w Pani wypadku jest pilnie wskazana.
Pozdrawiam
Dziecko mogło się zarazić drożdzakami podczas porodu, teraz raczej małą szansa. Natomiast co do zmian na skórze głowy i wokół nosa-oczywiście mogą to być zmiany związane z infekcją drożdżakową (teoretycznie wtedy pomaga Nizoral/Clotrimazol) ale inne problemy skórne mogą wygladac bardzo podobnie.
Szanowna Pani

1. drożdżaki (Candida spp.)powodują infekcje intymne, ale są skuteczne metody leczenia
2. zmiany skórne w okolicach łojotokowych (głowa - łupież, okolica za uszami czy między piersiami czy skrzydełek nosa - zaczerwienienie i złuszczanie) wiązą się m.in. z namnażaniem drożdżaków lipofilnych (Malassezia furfur). Drożdżaki lipofilne są jednym ze składników mikrobiomu skóry, ale u niektórych osób układ immunologiczny może nanie nadmiernie reagować, co prowadzi do powstania objawów z postaci zmian skórnych, które jednak można skutecznie leczyć.
Proszę udać się na wizytę do dermatologa, żeby omówić możłiwości leczenia.
Pozdrawiam !

Dr ARW
Z pewnością nie da się Pani zdiagnozować przez internet.
Pod uwagę bierzemy infekcję grzybiczą oraz oczywiście łuszczycę.
W pierwszym przypadku istnieje ryzyko, że przekaże Pani chorobę innym, w drugim - zwiększa się prawdopodobieństwo przekazania łuszczycy w genach.
Proszę koniecznie udać się do swojego dermatologa.
Pozdrawiam
Proszę udać się do dermatologa. Po zbadaniu będzie można postawić właściwą diagnozę i ustalić leczenie. Opisane objawy mogą odpowiadać m. in. łojotokowemu zapaleniu skóry czy łuszczycy. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Witam to raczej łojotokowe zapalenie skóry, nie jest zakaźne,mimo że może być wywoływane przez drożdżaki ale takie które są naszą florą fizjologiczną
Pani opis sugeruje rozpoznanie łojotokowego zapalenia skóry, niegroźnego dla dziecka. Zmiany wymagają oczywiście leczenia (po wykluczeniu łuszczycy ze względu na obciążony wywiad), lekarz dermatolog po ocenie zmian skórnych z pewnością dobierze odpowiednie preparaty.
Odpowiedź na te pytania wymaga konsultacji dermatologicznej i badania. W grę może wchodzić infekcja grzybicza i oczywiście wtedy może dojść do choroby u osób które mają z Panią kontakt, również u dziecka. Druga opcja to łuszczyca, tym zarazić się nie można ale dziecko mogło odziedziczyć po Pani tę chorobę, tak jak Pani może ją dziedziczyć po ojcu. W obu przypadkach konieczna jest wizyta u dermatologa i podjęcie właściwego leczenia.
To może być infekcja drożdżakowa i może być Pani zakaźna dla domowników.Proszę zgosić się do dermatologa aby otrzymać odpowiednie leczenie
Witam,
nowe zmiany na skórze mogą być łuszczycą, nie jest to zakaźna choroba tylko genetyczna. Drożdżaki mogą nasilać stan zapalny. Musi udać się P. do dermatologa.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani,
Opisywane objawy mogą być wynikiem zakażenia grzybami drożdżopodobnymi, ale ze względu na dodatni wywiad rodzinny w kierunku łuszczycy należałoby dokładnie oglądnąć zmiany i wdrożyć skuteczne leczenie .
Witam,
Nawracające infekcje intymne wymagają diagnostyki- warto wykonać badania mikrobiologiczne, badanie ogólne moczu, zasięgnąć porady ginekologa. Zmiany na skórze owłosionej głowy oraz twarzy z opisu nasuwają podejrzenie łojotokowego zapalenia skóry. W celu postawienia diagnozy proponuję udać się na wizytę do dermatologa. Dziecko nie zarazi się od matki łojotokowym zapaleniem skóry. Łojotokowe zapalenie skóry należy do przewlekłych schorzeń skóry, w którym niezwykle istotna jest odpowiednia pielęgnacja i leczenie ewentualnych zaostrzeń.
Pozdrawiam.
Dzień dobry. Opisuje Pani objawy typowe dla łojotokowego zapalenia skóry- przewlekłego schorzenia przebiegającego z okresami remisji i zaostrzeń. W zależności od nasilenia zmian możemy leczyć miejscowo (maściami) lub lekami doustnymi. Choroba w żaden sposób nie zagraża dziecku. Oczywiście, przy obciążonym wywiadzie rodzinnym (łuszczyca) warto pokazać się doświadczonemu dermatologowi. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
z opisu wynika, że ma Pani tendencje do infekcji grzybiczych i / lub drożdzycowych.Tym infekcjom sprzyjają ogólnie ujmując - zaburzenia ginekologiczne,endokrynologiczne i metaboliczne, zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej i wiele innych w tym również stres.
Zmiany wokół nosa to zapewne zapalenie łojotokowe skóry (dziecko nie zarazi się ale może mieć skłonności do tego typu zmian skornych ) Łuszczyca natomiast jest genetycznie uwarunkowana ale nie jest zakaźna. Leczenie jest dość długie, gdyż zmiany często wracają, ale oczywiście można i należy leczyć.