Czy suplement z następującymi składnikami (w dawce 5ml dziennie), może spowodować przesuszenie skóry

2 odpowiedzi
Czy suplement z następującymi składnikami (w dawce 5ml dziennie), może spowodować przesuszenie skóry na twarzy/lekkie uczucie ściągnięcia, może minimalne pieczenie ?

Omega-3: kwas alfa-linolenowe w postaci estru etylowego 2,4 g
Omega-6: kwas linolowy w postaci estru etylowego 1,0 g
Omega-9: kwas oleinowy w postaci estru etylowego 0,9 g
Witamina E 12 mg
tokotrienole 9,50 mg
tokoferole 2,50 mg
Witamina A 800 µg
Witamina D 25 µg
Dzień dobry, podane składniki są potrzebne dla organizmu i posiadają właściwości poprawiające wygląd skóry, więc same w sobie nie powinny powodować takich dolegliwości. Być może takie dolegliwości są spowodowane substancjami pobocznymi suplementu. Zalecałabym odstawić preparat na tydzień - dwa i obserwować czy zmiany i nadwrażliwości ustąpią. Być może są wywołane czymś innym, a ich wystąpienie zbiegło się w czasie. Jeśli zmiany ustąpią, warto będzie pomyśleć o innej suplementacji.

Dzień dobry, skład wydaje się dobry i nie powinien źle działać na skórę, ani w ogóle na organizm. Możliwe natomiast, że producent nie podał jakichś dodatkowych składników typu konserwanty, i to one szkodzą. Warto go odstawić i obserwować czy reakcja skóry ustąpi, a jeśli tak to powtórzyć prowokację za tydzień, żeby mieć pewność, że to ten produkt wpływa, a nie przypadkowa zbieżność z innymi produktami. Poza tym jeśli nadwrażliwość dotyczy tylko skóry twarzy, a suplement w postaci płynnej przyjmowany jest doustnie, to stawiałabym jednak na zbieg okoliczności i wpływ innego produktu stosowanego w tym samym czasie (krem do twarzy lub mydło też mogą podobnie podrażniać skórę). Pozdrawiam, Donata Ciesielska