Czy psycholog jest wstanie mi pomóc abym nie brała pożyczek

37 odpowiedzi
Dzień dobry mam problem uzależnieniem od pożyczek potrzebuje pomocy nie daje rady sama
Szanowna Pani,
Jak najbardziej, w tak trudnej sytuacji warto sięgnąć o pomoc. Zaciąganie pożyczek jest uzależnieniem. Proszę poszukać psychoterapeuty specjalizującego się w uzależnieniach.
Życzę Pani sukcesu.

Dzień dobry, uważam, że z każdym uzależnieniem można sobie poradzić.
Witam, nie wiem dokładnie co ma Pani na myśli ale jestem pewna, że psycholog, który zajmuje się praca z uzależnieniami, może tutaj w jakiś sposób pomóc. Joanna Frąckowiak
Witam Panią, polecam spotkanie z psychologiem poznawczo-behawioralnym, który zajmuje się nawykowymi zachowaniami, w dużej mierze skupia się na zachowaniu człowieka, wyjaśnianiu źródeł pewnych zachowań, także na zmianach zachowania na takie, które służą w codziennym funkcjonowaniu. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego, KP.
Witam, uzależnienie behawioralne poddawane są terapii podobnie jak inne uzależnienia.
Proszę korzystać z pomocy psychologa. Pozdrawiam
A. Miżowska
Dzień dobry, najlepsza pomoc w tym zakresie uzyska Pani w Poradni Leczenia Uzależnień, w każdym większym mieście Pani znajdzie. Powodzenia.

Pozdrawiam
Dzień dobry,
proszę umówić się na wizytę z psychologiem od uzależnień i wspólnie poszukać najlepszych kroków pomocy. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia/ Agnieszka Jaślikowska-Nowak
zachęcam do zapoznania się z informacjami na stronie Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych.
Dzień dobry, proponuję by na początek skorzystała Pani z telefonu zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych. Telefon jest czynny codziennie, także w weekendy, w godzinach od 17 do 22, numer znajdzie Pani na stronie Instytutu Psychologii Zdrowia.
Terapia pomaga w uzależnieniu również od zachowań. Polecam wizytę konsultacyjną u specjalisty.
Witam, wszystko zależy od tego na ile Pani będzie chciała pracować nad sobą.
Dzień dobry. Zalecam podjęcie leczenia, które pomoże Pani zrozumieć powody takiego zachowania. Leczenie powinno przynieść wgląd w potrzeby jakie Pani zaspokaja braniem kredytów (co w braniu kredytu jest najbardziej ekscytującego: branie, wydawanie, tajemnica, zdemaskowanie, coś innego). Wgląd w mechanizmy, jakie kryją się pod taką potrzebą, zaowocuje lepszym zrozumieniem sytuacji, a co za tym idzie, możliwościami zaradzenia takiemu stanowi rzeczy. Pozdrawiam
Dzień dobry
zapraszam do kontaktu
psychoterapia-krakow.net
Niezbędne jest dokładne określenie charakteru tych zachowań o których Pani pisze, dlatego ważne by zgłosiła się Pani na konsultację do psychologa lub lekarza psychiatry.
Z doświadczenia wiem, że pomocna też bywa konsultacja doradcy finansowego, który pomoże Pani powstrzymać spiralę zadłużenia, w którą łatwo wpaść w momencie kiedy branie pożyczek ma charakter kompulsywny.
Szanowna Pani, jest to bardzo ogólne pytanie.Ważne by było dowiedzieć się dlaczego Pani bierze pożyczki oraz w jakim kontekście Pani życia. Na pewno psycholog ani inny specjalista nie jest w stanie spowodować, tego bez Pani udziału. W pierwszej kolejności zalecam konsultacje z terapeutą w celu dokładnego zdiagnozowania problemu i ustaleniu planu działania. Odpowiednio poprowadzona terapia jest w stanie pomóc w poradzeniu sobie z tym problemem
Witam serdecznie,
w w/w kwestii polecałabym raczej kontakt z terapeutą uzależnień.
Pozdrawiam
Honorata Ruban
Witam serdecznie. Osoby uzależnione od zaciągania pożyczek, tak jak i nałogowi hazardziści, potrzebują nie tylko pomocy psychologa, ale i porady finansowej i prawnej. Najszybciej otrzyma ją Pani zgłaszając się do psychologa czy terapeuty, który prowadzi terapię dla nałogowych hazardzistów. Bardzo mocno trzymam kciuki.
To ważne że zwróciła się Pani o pomoc. Oczywiście psycholog pomoże Pani znaleźć przyczynę oraz pokonać bieżące trudności. Wiele zależy jednak od Pani zaangażowania oraz zaufania do terapii. Proszę zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty, który w atmosferze wzajemnej akceptacji i zaufania będzie towarzyszyć Pani w znalezieniu rozwiązania. Pierwszy krok ma Pani już za sobą! Pozdrawiam serdecznie!
Zapewne potrzebna będzie pomoc terapeuty uzależnień lub psychologa, który w terapii uzależnień również się specjalizuje. Warto szukać osób z doświadczeniem w pracy z Pani/Pana problemem. Może w miejscowości, w której obecnie Pani/Pan przebywa jest poradnia uzależnieniami się zajmująca? Często przy tego typu instytucjach prowadzone są grupy wsparcia, które w przypadku terapii są bardzo ważnym i istotnym jej elementem. Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra :)
Dzień dobry,

to bardzo trudne zagadnienie. Wydaje mi się, że może to już być spirala zadłużenia i lepiej zwrócić się na przykład o pomoc prawną, jak przerwać takie zachowanie. Oczywiście warto skorzystać z pomocy psychologicznej, bardziej w ramach terapii towarzyszącej, ale myślę, że sam psycholog nie jest w stanie sprawić, aby dalej nie zaciągać kredytów. Dodatkowo często takie usługi są płatne, więc to byłby dodatkowy koszt dla domowego budżetu.

pozdrawiam serdecznie
Anna Jerzak/Psychonomia.pl
Dzień dobry,
Każde zachowanie, które negatywnie wpływa na jakość naszego życia jest powodem do zatrzymania się, zastanowienia i podjęcia próby leczenia.
Zaburzenie, o którym Pani pisze leczy się psychoterapią.
Proszę zgłosić się do terapeuty uzależnień lub psychiatry.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry, tak - przy współpracy i motywacji z Pani strony do zmiany, psycholog jest w stanie pomóc.
Pozdrawiam serdecznie. Katarzyna Zalewska
Szanowna Pani, problematyka, którą Pani zgłasza dotyczy tak zwanych uzależnień behawioralnych i najczęściej poruszana jest w terapii uzależnień. Zachęcam do wyszukania w swojej okolicy Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień.
Pozdrawiam
Uzależnienie od brania pożyczek można rozumieć podobnie jak inne uzależnienia behawioralne (czyli od czynności, a nie od substancji). Myślę, że najlepszy w Pani sytuacji byłby kontakt ze specjalistą od uzależnień (czasem jest to psycholog, ale nie zawsze). Po uporaniu się z objawem uzależnienia (czyli w tym wypadku braniem pożyczek) może Pani rozważyć podjęcie psychoterapii, aby popracować nad głębszymi czynnikami, które skłaniają Panią do tych ryzykownych zachowań. Życzę powodzenia!
Dzień dobry Pani, zajmuje się terapią uzależnień Zapraszam do kontaktu ajkczaja&gmail.com
pozdrawiam
Agata Czaja-Michaud
jest w stanie pomóc w namierzeniu dlaczego je Pani bierze
Zapraszam
Witam serdecznie,

Pisze Pani o uzależnieniu - zdecydowanie jest to trudność, która wymaga pomocy specjalisty. Zachęcam do zgłoszenia się na psychoterapię.

Pozdrawiam,
Rachubińska Magdalena
Witam! Jak najbardziej są psycholodzy zajmujący się takim rodzajem uzależnienia. Wspaniale, że sama zdecydowala Pani, że chce tej pomocy. To bardzo ważne. Proszę poszukać w swojej okolicy psychologa lub terapeuty, z którym popracuje Pani nad sobą. Pozdrawiam! Milena Wyszyńska
Szanowna Pani. Tak, jak najbardziej. Prosze szukać specjalisty psychoterapii uzależnień, który pracuje z osobami uzależnionymi behawioralnie (od zachowań).
Dzień dobry, opowiadając na Pani pytanie- tak, psycholodzy, a w szczególności psychoterapeuci specjalizujący się w terapii uzależnień to osoby u których może Pani szukać pomocy. Pozdrawiam serdecznie,
Martyna Sobczyk/ pomocnaterapia.pl
Dzień dobry,

z problemem uzależnienia może pomóc psychoterapeuta. Żeby wyjść z uzależnienia potrzebna jest psychoterapia indywidualna lub w przypadku uzależnień lepiej terapia grupowa. Psycholog może Pani pomóc w stwierdzeniu czy rzeczywiście jest to uzależnienie, czy może prawdziwym źródłem objawu jakim jest zadłużanie się jest inny problem, np. stany maniakalne. Wtedy najprawdopodobniej będzie również potrzebna konsultacja lekarska. Zaciąganie kolejnych długów może też nie wiązać się z żadnymi specjalnymi zaburzeniami, tylko być po prostu efektem podjęcia złych decyzji finansowych i wpadnięcia w spiralę zadłużenia. W tym przypadku oczywiście również warto przeanalizować możliwe przyczyny i pomyśleć nad możliwymi rozwiązaniami, w czym może pomóc zarówno psycholog, jak terapeuta lub coach.
Dobry wieczór,
zachęcam Panią do pracy z psychologiem, ponieważ może on pomóc Pani w pracy z tym problemem. Myślę, że warto skorzystać z pomocy osoby, która zajmuje się uzależnieniami. Mechanizm uzależnienia jest zazwyczaj podobny, niezależnie od substancji / działania. Życzę Pani wszystkiego dobrego i trzymam za Panią mocno kciuki. Pozdrawiam, Emilia Dąbrowska
Dzień dobry. Jeśli opisywane przez Panią trudności powodują dyskomfort, są trudne w przeżywaniu, utrudniają Pani codzienne życie i, jeśli, przede wszystkim chce Pani poprawić jakość swojego życia, to myślę, że dobrą drogą będzie terapia. Pacjenci zgłaszają się podobnymi trudnościami do tych, które Pani opisuje i wielu z nich kończy terapię szczęśliwszymi. Proszę zastanowić się nad konsultacją ze specjalista. Pozdrawiam serdecznie.
witam serdecznie,

problem z uzależnieniem owszem można pracą terapeutyczną zniwelować, ale to nie psycholog załatwi sprawę, tylko Twoja praca nad chęcią zmiany pewnych zachowań w Twoim życiu. Praca terapeutyczna pozwala ustalić priorytety cle i możliwości, ale na pewno w przypadku uzależnień jakichkolwiek jest to proces złożony i nie powinien byc przerywany bez względu na trudności jakie po drodze będą się pojawiały. Doża praca na świadomości wyborów i chęci zmiany jest podstawą do osiągnięcia Twojego celu. Zapraszam na konsultację w celu uszczegółowienia ewentualnej wspólnej pracy.
Warto przyjrzeć się co Pani nazywa uzależnieniem. Jeśli jest to mechanizm związany z zakupoholizmem, to na pewno osobą pomocną będzie psycholog - terapeuta uzależnień.
Witam Panią
Moim zdaniem waro jest skonsultować z psychologiem psychoteraputą behawioralno-poznawczym, ponieważ jeśli to uzaleźnieniu mówimy to proble jest z zachowaniem.Z psychoterapeutą można pracować nad zmianą zachowań. jeśli jest to kompulsywne branie pożyczek to jak najbardziej polecam pomoc psychoteraputy, który jest w stanie pomóc w tej sprawie. Ponieważ mechanizm uzaleźnienia we wszystkich uzaleźnieniach jest podobny można alternatywnie rozpatrzyć konsultację u psychologa terapety zajmującym się uzaleźnieniem. Mam za mało danych by powiedzieć co bedzie najlepsze. Proszę zrobic pierwszy krok a napewno specjalista wskaże włąściwy kierunek.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki
Witam serdecznie,
myślę, że jak najbardziej psycholog jest tu w stanie pomóc. Należy się zastanowić, czy robi to Pani pod wpływem impulsu czy zdarza się, że przemyśli to Pani, a i tak to zrobi. Niekoniecznie musi to być uzależnienie, być może zapożyczone pieniądze dają Pani chwilowe poczucie bezpieczeństwa, a może po prostu dobrego samopoczucia?
Proszę się skonsultować z terapeutą uzależnień/psychologiem i razem podejmiecie Państwo decyzję jaki rodzaj terapii będzie dla Pani wskazany. Pozdrawiam!