Czy psycholog jest w stanie pomóc mi z brakiem pewności siebie?

7 odpowiedzi
Doskwiera mi brak pewności siebie i naprawdę nie wiem, co powinnam z tym zrobić. Moja samoocena jest bardzo niska. Być może związane jest to z tym, że wychowywałam się w rodzinie alkoholowej. Nie potrafię otworzyć się przed bliskimi osobami i angażować w trwałe relacje. Chciałabym dowiedzieć się, czy psycholog byłby mi w stanie pomóc? Czy są sposoby na to, bym postrzegała się pozytywnie?
Brak pewności siebie jest problemem, z którym pacjenci bardzo często zwracają się do psychologa.
Pani wątpliwości czy psycholog może Pani pomóc zapewne biorą się z Pani doświadczeń - z poczucia, że inne ważne osoby w Pani życiu nie sprawdziły się w swojej roli. Wychowywanie się w rodzinie z poważnym, chronicznym, destrukcyjnym dla całej rodziny problemem, jakim jest picie alkoholu przez rodzica, jest źródłem wielu urazów dla dziecka. Brak pewności siebie, nieufność, trudność w budowaniu bliskich relacji są często występującymi konsekwencjami zaburzonych relacji w rodzinie. Terapia jak najbardziej może Pani pomóc w odbudowaniu poczucia wartości, pewności siebie, poprawie relacji.

Pozdrawiam serdecznie

P.S. Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi na pytanie ale dopiero dziś otrzymałam je od moderatora portalu Znany Lekarz

Dzień dobry, zaniżone poczucie własnej wartości to problem z którym pacjenci zgłaszają się bardzo często. Istnieje wiele technik pracy nad podwyższeniem własnej samooceny. Zachęcam do zapisania się na wizytę i skonsultowania objawów oraz wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Sposoby, żeby postrzegać siebie pozytywnie są. Czy psycholog byłby w stanie pomóc? Myślę, że z pomocą psychologa mogłaby Pani przyjrzeć się szerzej i głębiej swojej zaniżonej samoocenie. Skąd ona wynika, w jakich sytuacjach najbardziej przeszkadza, a nawet szkodzi. Co można zrobić i w jaki sposób budować wewnętrzne poczucie własnej wartości. Drugi problem to umiejętność tworzenia trwałych, bliskich relacji. Czy one wynikają z niskiej samooceny? Być może nie. Być może przyczyna tkwi gdzie indziej. Praca nad tym, korekcja i kompensacja deficytów pomoże Pani żyć pełniej i radośniej.
Dzień dobry,
Proszę poszukać psychologa psychoterapeuty najlepiej takiego, który pracuje z osobami współuzależnionymi. Mechanizm współuzależnienia jest podstępny i cicho odbiera wszystko. Najgorsze, że bez pomocy przeniesie Pani to w przyszły związek i gdzieś mniejszy inny utajony będzie. Psychoterapia to dobry pomysł. Oczywiście, że otrzyma Pani pomoc. Psychika ludzka nawet ubrana w gruby pancerz i radząca sobie dostaje za swoje. Na szczęście są techniki pozwalające trwale pomóc takim ludziom jak Pani.
Pozdrawiam
Witaj, oczywiście, że psycholog czy też terapeuta może Ci pomóc. Jest to proces i może to potrwać, ale warto podjąć się takiej pracy, by móc żyć tak, jak się naprawdę chce. Dobra, szczera i regularna praca nad sobą naprawdę może wiele zdziałać. Warto zbudować swoją wartość, co przełoży się na pewność siebie, wyższą samoocenę i umiejętność budowania relacji z innymi. Trzeba uporządkować przeszłość i zacząć tworzyć dobrą dla siebie przyszłość. Pozdrawiam Serdecznie.
Dzień dobry,
psychoterapia pomaga lepiej poznać siebie i przyczyny swojego zachowania. Psycholog jest też w stanie pomóc w zmianie, jeśli jest ona w danym momencie możliwa i pożądana przez pacjenta. Myślę, że na pewno jest taka możliwość, żeby zaczęła Pani postrzegać siebie pozytywnie.
Pozdrawiam serdecznie
Martyna Cygoń
Psycholog również zajmuje się takimi problemami :))) Z chęcią popracuje z Panią na zasobach które ma Pani z w sobie... może gdzieś ukrytych , ale do odszukania i wykorzystania :)))