Czy przy zakładaniu aparatu trzeba usuwać zęby?Syn ma 14 lat ma wadę zgryzu i pani lekarz ortodonta

4 odpowiedzi
Czy przy zakładaniu aparatu trzeba usuwać zęby?Syn ma 14 lat ma wadę zgryzu i pani lekarz ortodonta mówi,że trzeba usunąć dwie górne 4 .Czy to konieczne,żeby zdrowe zęby usuwać?
To wszystko zależy od rodzaju wady zgryzu. Jeżeli lekarz uznał,iż trzeba usunąć zęby na pewno jest to postępowanie uzasadnione. Dużo zależy również od analizy zdjęcia cefalometrycznego. Prawdopodobnie pani syn ma górne siekacze albo b.wychylone.ewentualnie stłoczone.i aby je przechylić tudzież roztłoczyć konieczne jest usunięcie zębów aby zrobić miejsce w łuku. oczywiście jest to przypuszczenie...nie widzę pacjenta.nie mam odpowiednich badań.

Witam, decyzja o ekstrakcji zależy od wady zgryzu.Trzeba najpierw udać się na wizytę konsultacyjną, wykonać zdjęcie panoramiczne oraz telerentgenowskie. Dopiero wtedy można przedstawić odpowiedni plan leczenia .
To wszystko zależy od wady zgryzu. Trzeba wykonać komplet zdjęć radiologicznych oraz wykonać modele gipsowe zębów aby móc określić czy konieczna jest ekstrakcja zębów. Zapraszam na konsultację do naszej kliniki . Pozdrawiam
Absolutnie proszę się nie zgadzać na usunięcie zębów dziecko ma dopiero 14 lat i jego szczęki będą się dalej rozrastały, dzisiaj już są takie metody leczenia że rzadko zęby są usuwane . Proszę poszukać innego ortodonty. ???? pozdrawiam