Czy przy wrodzonym bloku kostnym odcinka szyjnego nadal moze wystepowac naturalny łuk szyi czy bedzi

5 odpowiedzi
Czy przy wrodzonym bloku kostnym odcinka szyjnego nadal moze wystepowac naturalny łuk szyi czy bedzie on zmniejszony?
Dzień dobry,

wiele zależy od poziomu utworzenia tegoż bloku, niemniej ukształtowanie odcinka szyjnego może być zupełnie naturalne, a informacja o bloku kostnym może pojawić się zupełnie przypadkiem przy okazji badania ukierunkowanego na inne struktury.

Z pozdrowieniami,
Tomasz Kuligowski

Dzień dobry,
Wszystko zależy od charakteru bloku. Myślę jednak, że blok nie ma zbyt dużego znaczenia jeżeli chodzi o funkcjonowanie. Jak już kolega wyżej wspomniał, cecha ta zostaje często diagnozowana przez przypadek.

Pozdrawiam

Wojciech Szreder - REHAB Gdańsk
Dzień dobry, może występować fizjologiczny łuk. Pozdrawiam
Witam, proszę zapisać się na basen i pływać kilka razy w tygodniu.....lata całe. Tak, po prostu proszę trenować cały czas,ewentualnie morze lub rzeka, jezioro.
Pływanie to najlepszy sport i wysiłek naturalny w najistotniejsze w odciążeniu i bardzo fizjologiczny, polecam Michałowicz Paweł Gdańsk.
Dzień dobry!
Zachowanie fizjologicznej lordozy szyjnej w obecności wrodzonego bloku kostnego jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja bloku oraz jego wpływ na strukturę kręgosłupa. W niektórych przypadkach, mimo obecności bloku, naturalna krzywizna może pozostać niezmieniona, jednakże istnieje również możliwość, że lordoza ulegnie modyfikacji.
Pozdrawiam,
Indywidualna Praktyka Fizjoterapeutyczna Paweł Mełech