Czy powinnam iść do psychologa?

2 odpowiedzi
Chodzę do klasy drugiej gimnazjum i jestem osobą nieśmiałą i zamkniętą w sobie przez co mam problemy w kontaktach z rówieśnikami. Co prawda mam w klasie koleżanki z którymi spędzam przerwy ale wydaje mi się że im na mnie nie zależy. Kontakty z osobami z którymi kiedyś spędzałam czas się urwały. Nie potrafię zaufać ludziom...Mam wrażenie że nikt mnie nie rozumie...Nie mam osoby z którą mogłabym porozmawiać o swoich problemach...Nie potrafię znaleźć sobie przyjaciół chociaż jestem dla wszystkich miła i nie wchodzę nikomu w drogę...Nie wiem co mam ze sobą zrobić...Czuję się samotna...Czy powinnam iść do psychologa? I czy taka wizyta mogłaby mi pomóc?
Dzień dobry Pani.
Nie wiem na ile ta informacja przyniesie Pani więcej spokoju, ale chciałabym, żeby wiedziała Pani, że jest wiele osób w podobnej sytuacji jak Pani, które sygnalizują podobne trudności.
Co do odpowiedzi na Pani pytanie, to o ile wizyta u psychologa nie jestnajlepszym pomysłem, ale jeśli miała Pani na myśli profesjonalistę zajmującego się wspieraniem różnych osób w radzeniu sobie z ich trudnościami i w przezwyciężaniu ograniczających przekonań, zajmującego się odkrywaniem zasobów ich klienta i dawaniem wsparcia w osiąganiu dostępu do nich, to polecam wizytę u psychoterapeuty.
Często taka pierwsza rozmowa pozwala rozwinąć skrzydłaklientowi, zmierzyć się z jego lękami w bezpiecznych warunkach, pozwala oswoić się ze sobą i sobie zaufać oczywiscie niekoniecznie po jednorazowej wizycie, bo przecież latami trwało wypracowywanie dotychczasowych strategii, ale w wielu przypadkach wystarczy krótkoterminowy kontrakt, zamykający się w 6 do 10 sesjach.
Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu w razie dodatkowych pytań.
Kinga Łakomska

Witaj,
opisujesz problemy w nawiązaniu bliższych relacji z osobami z otoczenia i że wynika to z Twojej nieśmiałości. Piszesz także o samotności i domyślam się, że jest Ci niełatwo, a Twoje poczucie niezrozumienia ten stan pogłębia.
Psychoterapia jest pomocna w sytuacjach gdy mamy trudności w nawiązywaniu relacji z innymi. Zachęcam Cię do takiego spotkania.
Jeżeli jesteś z Warszawy - to zapraszam Cie serdecznie na BEZPŁATNE spotkanie do naszego gabinetu, abyśmy mogły wspólnie ustalić, co takiego wpływa na Twoją nieśmiałość i utrudnia Ci swobodne funkcjonowanie wśród innych.