czy potrzebuje terapii?

1 odpowiedzi
Mam problem taki ze nie potrafię odmawiać. Żeby się wbić w jakieś grono albo żeby być zauważalna i akceptowana łatwo mnie namówić do różnych rzeczy. Mimo tego że mam 29 lat. Nie potrafię odmówić bo boję się że będę odrzucona. Nigdy nie miałam zbyt wielu znajomych ale bardzo chciałam. Wiele osób uważalo mnie za inna że nie pije albo nie biorę więc chciałam być taka jak inni. A teraz nie potrafię z tego wyjść. Co powinnam zrobić?
Dzień dobry
Uważam, że takie podporządkowywanie się pod innych mocno przeszkadza Pani w funkcjonowaniu. Zdecydowanie warto się tym zająć w terapii, aby rozpoznać z jakiego powodu Pani to robi oraz po to, aby odnaleźć inne sposoby na zdrowe funkcjonowanie w grupie. Grupa ma dużą siłę, człowiek potrzebuje przynależeć do jakiejś grupy. Natomiast musi to być zdrowe funkcjonowanie inaczej będzie się to odbijało na Pani zdrowiu psychicznym.
Pozdrawiam serdecznie
Alicja Maliszewska