Czy po cewnikowaniu mogą wystąpić powikłania?

3 odpowiedzi
Mam 3,5 letnia córkę u której czesto występuje zakażenie układu moczowego oraz ropomocz.Od stycznia bierze 1/4 tb doxanorm 1g rano oraz jest cewnikowana 3 razy na dobę.Po ok pół roku od cewnikowania pojawia sie u niej ból i płacz przy sikaniu.Mimo cewnikowania w czerwcu miała koejny raz ropomocz.Stad moje pytanie czy nie jest to zwężenie cewki czy może ten lek daje takie objawy. Dodam że córka ma wadę mózgu holoprosencefalia jest dzieckiem leżącym wymagajacym stałej opieki.Proszę o odpowiedż
Dzień dobry, konieczna jest specjalistyczna opieka urologa dzieciecego w Krakowie w Instytucie Pediatrii poradnia urologii dziecięcej. pozdrawiam

Należy starannie zweryfikować technikę przerywanego cewnikowania.
Witam
Nie jestem urologiem dziecięcym ale postaram się odpowiedzieć. Z opisu wnioskuję, że córka oddaje mocz w sposób naturalny oraz jest cewnikowana. Może należy rozważyć tylko cewnikowanie. Proszę o tym porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Zaburzenia oddawania moczu mogą pojawić się w ubytkach neurologicznych pomimo leczenia i mogą być przyczyną podanych przez Pana objawów. Jeśli cewnik jest zakładany bez problemu to zwężenie jest mało prawdopodobne choć możliwe.