Czy można zrobić tylko jeden jadłospis?By mogła korzystać osoba dorosła i 7-letnie dziecko? U dzieck

8 odpowiedzi
Czy można zrobić tylko jeden jadłospis?By mogła korzystać osoba dorosła i 7-letnie dziecko? U dziecka problem z brzuszkiem u mnie brzuch i uda.
Witam,
można przygotować plany żywieniowe oparte na podobnych produktach / posiłkach dla osoby dorosłej i dziecka ;-) Z pewnością będzie różnica z rozkładem posiłków i gramaturą, ale to wszystko jest do ustalenia ;-)

Witam Serdecznie
Można zrobić te same potrawy ale kaloryczność i zalecenia dostosowane indywidualnie:) główne potrawy takie same a przekąski inne dla osoby doroslej i inne dla dziecka.
Pozdrawiam i zapraszam
Dzień dobry,
można przygotować 2 jadłospisy w oparciu o takie same potrawy/produkty (czyli jedną "dietę" w 2 indywidualnie zbilansowanych wersjach) :) Jadłospisy będą różnić się wielkością posiłków, ponieważ każdy ma inne potrzeby energetyczne oraz zapotrzebowanie na witaminy i minerały
dzień dobry,
opracowanie takiego jadłospis jest możliwe, czyli na zasadzie, że cała rodzina je te same obiady czy śniadania lub kolacje, ale modyfikacji ulegają wielkości porcji. Oczywiście, przy założeniu, ze stan zdrowia domowników na to pozwala i nie ma innych przeciwwskazań np. alergie, nietolerancje Istotną kwestią są też preferencji smakowe o których się zapomina, a są one bardzo ważne, ale tu kwestia wypracowania kompromisu i ustalenia zamienników. Zapraszam na konsultację do mojego gabinetu.
Pozdrawiam
Ewa Janowicz
Witam. Oczywiscie że można:) „Dieta” ma byc naszym naturalnym sposobem życia czyli rodzinne, najlepiej wspólne posiłki. Oczywiście różnorodne pod względem ilości, rownież pewne dania mogą się różnic bo i preferencje domowników czy zalecenia związane z jakimś problemem zdrowotnym mogą byc rożne .. jak to w życiu:) Pozdrawiam.
Oczywiście, że jest to możliwe :) jakościowo dieta będzie identyczna (jeśli tylko preferencje smakowe z obu stron są podobne), jedynie porcje większe lub mniejsze.
W utrzymaniu prawidłowej masy ciała ważne sa zasady odżywiania. Jeśli Rodzice jedzą niewłaściwie najczęsciej złe nawyki przekazują dzieciom. Wskazana jest wspólna wizyta i omówienie racjonalnego odżywianie, które zaakceptuje i Mama i dziecko.

pozdrawiam ES
Dzień dobry,
można przygotować jadłospis oparty na podobnych produktach lub takich samych posiłkach, a różnych porcjach, tak aby nie trzeba było gotować oddzielnych posiłków.
Pozdrawiam serdecznie