Czy można wyleczyć polineuropatię aksonalną?

4 odpowiedzi
Mam 62 lata. Od trzech lat mam coraz bardziej pogłębiające się kłopoty z chodzeniem. W grudniu 2016 roku zdiagnozowano u mnie ciężką polineuropatię aksonalną o nieznanej etiologii. Po postawieniu diagnozy mój stan zaczął się pogarszać. Medycyna konwencjonalna nie ma mi wiele do zaproponowania bez rozpoznania przyczyny schorzenia. Czy mam szansę na poprawę stanu zdrowia za pomocą akupunktury lub innych metod wywodzących się z medycyny Wschodu?
Witam. Akupunktura może opóżniać i poprawiać stan w przypadku polineuropatii. Zapraszam.

Myślę, że tak. Cieżko jest powiedzieć, na ile można pomóc ponieważ nie jest znana przyczyna Pańskiej dolegliwości z punktu widzenia innych medycyn. Ja bym spróbował ziól stabilizujących wiatr i np akupunktury. Ale raczej polecam lekarza niż internet do leczenia . Miłego dnia,
WItam serdecznie,
rozumiem, że diagnoza jest pewna (EMG itd.) Rozmiem także, że problemem jest nierozpoznanie przyczyny. Mimo tego są pewnie reguły, które daję pewną poprawę jak fizykoterapia, ograniczenie do minimum spożywania alkoholu, a także suplementacja odpowiednimi witaminam czy minerałami.
Ad rem - sądzę, że spróbowanie akupunktury nie zaszkodzi. W Warszawie znam jednego
chińskiego lekarza- specjalistę akupunktury. Ewtl. mogłbym wyszukać jego adres,
Ważne aby przy wyborze specjalisty zwrócił Pan uwagę na to aby pochodził faktycznie z Chin
i miał wieloletnie doświadczenie. Także ewentualne zastąpienie wspomnianej fizykoterapii
azjatyckimi masażami - w pierwszym rzędzie tajski, ale także Reiki czy Ayurveda z pewnością
przyniosłoby ulgę.
Jeżeli o mnie chodzi mogę zaproponować Panu Hipnoterapię - być może udało by się przy jej pomocy znaleźć przyczynę, a to byłoby już więcej niż połową sukcesu. Alternatywnie ale też uzupełniająco zaproponowałbym Panu pracę w tzw. stanie Alfa ( specyficzna częstotliwość fali mózgowych) ewentualnie nawet w połączeniu z floatingiem, w celu
aktywowania systemu samonaprawczego organizmu. To w wielkim skrócie Jeżeli jest Pan zainteresowany to proszę zgłosić się do mnie poprzez maile, linki, czy strony internetowe zawarte w moim opisie. Przyjmuję w Warszawie i w Gronau na granicy Niemiec i Holandii.
Wstępna rozmowa mogłaby się odbyć przez Skypa, ale terapia w Pana przypadku nie.
Przypuszczam, że znamy się osobiście, co miałoby pewne znaczenie ale niekoniecznie negatywne.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Witam , bardzo przepraszam za tak późną odpowiedź, ale dopiero teraz dotarło do mnie pytanie.
Otóż akupunktura ma duże sukcesy w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości związanych z układem ruchu. Nie leczymy tutaj jednostki chorobowej tylko przywracamy równowagę w całym organizmie co daje dużą poprawę na każdym polu funkcjonowania ludzkiego organizmu. Całkowity sukces w terapii zależy jednak od wielu czynników, z których najważniejsza jest ilość przyjmowanych leków na stałe ( niektóre z nich blokują działanie akupunktury). Chciałam tez zaznaczyć, że jeden zabieg nie wystarczy, ponieważ schorzenie jest juz od dłuższego czasu, także organizm będzie potrzebował również dłuższej chwili aby przywrócić dawna sprawność. Zachęcam do spróbowania.