Czy można schudnąć przy inslulinooporności i PCOS?

6 odpowiedzi
Dzień dobry,
chciałabym dowiedzieć się, czy osoba z insulinoopornością i PCOS jest w stanie schudnąć, stosując odpowiednią dietę? Bez wspomagania tego procesu lekami. Z mojego doświadczenia w odchudzaniu się wynika, że nie, ale Pani ma na pewno większą wiedzę w tym temacie, czy miała Pani takie pacjentki, którym udało się schudnąć mimo PCOS i insulinooporności?
Dzień dobry, to zależy od stopnia zaawansowania choroby. W niektórych przypadkach jest to możliwe bez leków, samą dietą, ale są też osoby u których leczenie jest nieuniknione. Pozdrawiam

Witam, nie zawsze pacjenci z insulinoopornością przyjmują leki, o tym decyduje lekarz prowadzący, osoba z insulinoopornością i PCOS jest w stanie schudnąć przy odpowiedniej diecie, pozdrawiam
Można schudnąć, ale rzeczywiście jest o wiele trudniej i po osiągnięciu efektu włąściwie trzeba cały czas sie pilnować. Najlepsze efekty daje dieta niskowęglowodanowa ( ale nie bez węglowodanów ), gdzie węglowodany stanowią 40% kaloryczności diety
Dziękuję za pytanie.
To rzeczywiście jest bardzo trudne zadanie. Jednak myślę, że właściwie dobrana dieta może być skuteczna. Tak miałam pacjentki z obiema przypadłościami i w bardzo wolnym tempie, ale jednak nieco straciły na masie ciała.
Witam, dieta niestety w tych schorzeniach jest dość trudna do prowadzenia i wymaga ścisłej współpracy z lekarzem i przestrzegania zaleceń i farmakologii. Teoretycznie się da bez leków, ale będzie to szło bardzo opornie.
Witam. Wydaje mi się, że zaszła pomyłka. Nie jestem dietetykiem.