czy mozna pogrubic nogi ?

8 odpowiedzi
mam bardzo chude nogi,nie pasujace do reszty czesci ciala,czy mozna to zmienic ??
Barbara
Dzień dobry.
Jeżeli są miejsca większego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, można pomyśleć o przeszczepie tkanki tłuszczowej (lipotransfer). Można ewentualnie rozważyć implanty łydek. Sposób postępowania zależy od układu całego ciała i dystrybucji tkanki podskórnej.

Z poważaniem,
dr Michał Lewandowicz

Niestety nie istnieje metoda chirurgiczna powiększania objętości kończyn dolnych na całych ich długości. Potrafimy powiększyć objętość samych podudzi poprzez wszczepienie implantów łydkowych, lub tzw. wypełniaczy tkankowych. Proszę dokładnie sprecyzować czy chodzi o całą długość kończyny dolnej, czy jej część. Z poważaniem M. Ciesiński
Dzień dobry,
jeśli ma Pani w innych okolicach, np. w okolicy brzucha więcej tkanki tłuszczowej, można rozważyć przeszczepienie tej tkanki do nóg. Niemniej jednak, nie należy spodziewać się kolosalnych efektów oraz wielkiej różnicy.

Pozdrawiam,
lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej FEBOPRAS
Szanowna Pani Barbaro,
Konieczne jest abym chociaż na zdjęciach mógł obejrzeć Pani nogi przed jakąkolwiek opinią. Proszę zdjęcia przesłać na mój email, który znajdzie Pani na stronie internetowej drpietrasik.pl Pozdrawiam serdecznie
Witam,
O jaką część nogi chodzi? Udo, podudzie? Jaka jest Pani waga - czy jest Pani osobą otyłą czy szczupłą? Czy uprawia Pani intensywnie sporty? Proszę o kontakt mailowy - gdyż, jak Pani widzi - pytań jest dużo, a bez chociażby zdjęć sylwetki nie jestem w stanie Pani pomóc.
Pozdrawiam
Witam,
Pewien zakres modelowania nóg można uzyskać wykonując przeszczep tkanki tłuszczowej lub modelowanie kwasem hialuronowym. Aczkolwiek jest to tylko pewien zakres zwiększenia objętości i zależy od budowy ciała i Pani oczekiwań. Zapraszam na konsultację.
Pani Barbaro,

Dostępne są obecnie metody powiększenia łydek, jak i profilowania ud. Natomiast jest niezbędna prawidłowa kwalifikacja do zabiegu. Poprosiłbym o sprecyzowanie, w jakim zakresie chciałaby Pani dokładnie zmienić kształt nóg. Na pewno korzystna będzie konsultacja z możliwością bezpośredniego kontaktu i zbadania Pani.

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Szychta
Dzień dobry.
Pytanie co Pani ma na myśli pisząc o bardzo chudych nogach. Czy chude łydki i podudzia czy całe kończyny dolne do pachwiny. Chude łydki można powiększyć implantami silikonowymi podobnie jak piersi.
Z pozdrowieniami GK