Czy moglbym przyjsc razem z dziewczyna w celu zasiegniecia porady dotyczace mojego brata?

1 odpowiedzi
Witam
Mam 21 lat i problem z bratem, który niedługo kończy 18 lat. Zastanawiam się czy jest mozliwosc by przyjsc do Pani razem z moja dziewczyna (obiektywnie moze opowiedziec o pewnych sytuacjach, ktorych ja ze wzgledu na bliskie relacje rodzinne nie widze) i spytac o rady jak do niego dotrzec, jak przekonac do wizyty u psychologa jego i rodzicow. Jest uzalezniony od gier, nie ma dystansu do siebie co powoduje agresje wzgledem innych, jest zamkniety, wydaje sie, ze jest zakompleksiony i moze czuc sie odrzucony ze wzgledu na moja bliska relacje z drugim bratem, ktory ma 14 lat. Generalnie jest niemily, opryskliwy, zwlaszcza wzgledem mamy, ktora uwaza, ze jest po prostu wrazliwy. Mysle, ze zarowno mama jak i brat powinni udac sie do psychologa, ze wzgledu na to ze jest on odseparowany od rodziny i psuje atmosfere w domu. Ciezko jest sie z nim dogadac i do niego dotrzec, mozna powiedziec ze jest aspoleczny i ma bardzo trudny charakter. Latwo sie obraza i denerwuje, ostatnio uderzyl mlodszego brata w teraz dlatego mysle, ze pewna granica zostala przekroczona i nie mozemy dalej tolerowac jego wybuchow. Martwi mnie tez relacja z nim w przyszlosci
Witam.

Ponieważ problem dotyczy relacji między wszystkimi członkami Pana rodziny, sądzę, że dobrym pomysłem byłoby udanie się na terapię rodzinną. Jeśli w jej trakcie wspólne z terapeutą brat dojdzie do wniosku, że ma problem z uzależnieniem od komputera i potrzebna jest terapia uzależnień, to zawsze będzie mógł taka terapię rozpocząć. Z tego co Pan napisał wynika, że przede wszystkim cierpią Wasze relacje rodzinne i nad tym skupilabym się w pierwszej kolejności. Nadmierne korzystanie z komputera może być również wynikiem zaburzeniach relacji z innymi członkami rodziny.
Jeśli będzie miał Pan do mnie jeszcze jakieś pytania zapraszam do kontaktu telefonicznego i odwiedzenia strony internetowej.

Pozdrawiam
Katarzyna Fiszer