Czy mogę wziać Biseptol lub Formilid na stan zapalny zęba? Promieniuje do zatoków przy szczęce oraz

2 odpowiedzi
Czy mogę wziać Biseptol lub Formilid na stan zapalny zęba?
Promieniuje do zatoków przy szczęce oraz ucha
Nie jest to silny ból (3/10)
Dzień dobry, jedyna słuszna odpowiedź to wizyta u lekarza dentysty i leczenie przyczynowe zęba, który powoduje ból. Zwykle nie ma potrzeby przyjmowania antybiotyku, który działa ogólnie i w tym przypadku objawowo, a przyczyna bólu - ząb nie jest leczony.
Odradzam przyjmowanie antybiotyków pozostałych po dawnych kuracjach "na własną rękę".
Jeżeli będzie potrzeba lekarz zleci odpowiedni antybiotyk. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przyjmowanie antybiotyków bez konsultacji z lekarzem jest błędne, tak jak krótkie kuracje: jedno, kilkudniowe, które powodują ustąpienie bólu, a nie leczą. Antybiotyki zawsze przyjmujemy zgodnie z zaleceniami, tj. pełną kurację (zwykle ok. 7 dni), inaczej bakterie nabierają tzw. oporności.

Witam, wymienionych lekarstw nie stosuje się w leczeniu zębopochodnych stanów zapalnych. Ból może całkowicie minąć po leczeniu stomatologicznym danego zęba,bez potrzeby brania lekarstw. Antybiotyki stosuje się w ostateczności - i decyduje o tym lekarz. Pozdrawiam, Alicja Koźbielska