Czy mam szansę, że ból minie?

9 odpowiedzi
Witam. Jestem po 7 operacjach kregosłupa lędźwiowego. Nie mogę normalnie funkcjonować. Ból jest niesamowity. Czasami nie mogę nawet chodzić. Nawet gdy leżę ból jest niesamowity.Byłam u dwóch neurochirurgów (Olsztyn, Elbląg) i niestety - nie chcę mi pomóc. Liczę, że Ktoś mi pomoże.
Proponuje wizytę w gabinecie neurochirurgicznym- lekarz musi zapoznać się za całością dokumentacji medycznej,żeby określić rodzaj leczenia

Dzień dobry. Pytanie postawione przez Panią jest zbyt ogólne. Nie wiemy, po jakich operacjach Pani jest, jakie są wyniki aktualnych badań. Sądząc z opisu napewno wymaga Pani pilnej terapii w poradni leczenia bólu celem obniżenia poziomu dolegliwości bólowych. Czy istnieje możliwość pomocy neurochirurgicznej na podstawie przedstawionych danych rozstrzygnąć się nie da. Ale nawet w przypadku, gdy leczenie operacyjne kręgosłupa z jakiegoś powodu nie jest wskazane istnieją metody inwazyjnego leczenia bólu które są w poradniach bolu stosowane. A w przypadku braku ich skuteczności można rozważyć wszczepienie pompy baklofenowej lub wszczepienie stymulatora nadoponowego zmniejszającego ból. Wszczepieniem stymulatorów zajmują się Klinika Neurochirurgii w Lublinie, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie i inne ośrodki neurochirurgiczne. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Nie jestem w stanie pomóc "zdalnie". Zapraszam na konsultację, poradnie, w których przyjmuję są wyszczególnione na moim profilu znanylekarz.pl. Przepraszam, że moja odpowiedź nie jest natychmiastowa, ale moje konto nie funkcjonowało z przyczyn technicznych niezależnych ode mnie.
Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz.
Proszę udać się do fizjoterapeuty, najlepiej specjalizującego się w terapii manualnej. CHętnie bym zaoferował siebie, ale dzieli nas sporo kilometrów :)
Witam
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie. Przy 7 operacjach rozumiem że stan jest poważny. W taki sposób nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Tutaj potrzebna jest oprócz Pani obecności cała historia przypadku.
Pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy
Witam Panią na operacje czy by dotyczyła kolan, bioder czy kręgosłupa powinno się iść już w miarę podleczonym ponieważ nasze ciało tak się regeneruje po operacji w jakim stanie na nią poszliśmy. Dlatego trzeba by było Panią dokładnie przebadać oczywiście testami które wykonuje fizjoterapeuta czy osteopata i zacząć terapie aby powoli wyprowadzić kręgosłup potocznie mówiąc na prostą. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Witam, ilość operacji jest bardzo duża, nie wiem jaka historia mogła tak skomplikować przebieg leczenia? Nie podała Pani informacji odnośnie objawów, ich progresji, przebiegu "choroby" itp., bez informacji ciężko konstruktywnie coś Pani odpowiedzieć lub doradzić.

Jednak chętnie dowiem się jak przebiegało leczenie, w razie potrzeby proszę pisać na maila rehabilitacja.wisniewski@gmail.com, postaram się polecić kogoś z Pani okolicy.
Pozdrawiam!
Witam
Niestety nie odpowiem na to pytanie, nie napisała Pani co to była za operacja, poza tym musiałbym zobaczyć historię choroby oraz przeprowadzić badanie.
Witam serdecznie,

Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego było aż 7 operacji.
Czy to były operacji kończące się niepowodzeniem?
Zawsze zadaniem terapeuty będzie szukanie przyczyny a nie leczenie tylko i wyłącznie objawów. Wykonanie aż 7 operacji na (nie wielki bo tylko 5 segmentów) odcinek lędźwiowy obrazuje małą skuteczność takich zabiegów. Proponowałbym konsultację w dość szybkim tempie z doświadczonym osteopatą lub fizjoterapeutą. Może właśnie ten ból uda się wyleczyć innymi metodami niż skalpel chirurgiczny.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC.PL
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.