Czy lęk przed chorobą to nerwica lękowa?

5 odpowiedzi
Witam, od dłuższego czasu panicznie boję się chorób, zwłaszcza nowotworowych. Gdy tylko coś mnie zaboli, od razu szukam w internecie objawów nowotworu zlokalizowanego w miejscu gdzie mnie boli. Wraz z tymi bólami odczuwam lęk. Pomimo badań i zapewnień lekarza , że wszystko jest w porządku, jestem nieufna i boję się, że może coś przeoczył. W moim życiu też sporo się dzieje. Jednak to myśl o nowotworach jest przewodnia. Cierpię na nerwicę lękową. Zażywam pramolan. Proszę o podpowiedź. Czy lęk przed nowotworem występuje przy nerwicy lękowej?
Witam. Lęki przed chorobą nowotworową są dosyć częstym objawem zaburzeń nerwicowych. Prawidłowo prowadzone leczenie nerwicy powinno skutecznie poradzić sobie także z tego typu objawami. Proszę z lekarzem prowadzącym rozważyć włączenie do leczenia leki z grupy SSRI. Pozdrawiam.

Witam Panią. Opisywane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia hipochondryczne, które są jedną z postaci zaburzeń nerwicowych. Uważam, że należy zmodyfikować Pani leczenie farmakologiczne, wprowadzając np. lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI. Wskazany byłby kontakt z psychoterapeutą. Pozdrawiam
Tak, to może być objaw nerwicy lękowej, a pramolan jest jednym z leków stosowanych w tej chorobie.
To zaburzenia lękowe, które można skutecznie leczyć lekami oraz psychoterapią.
Dzień dobry. Zaburzenia nerwicowe mogą przejawiać się w bardzo różny sposób, również w opisany przez Panią. Podobne objawy mogą jednak towarzyszyć innym stanom, dlatego proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.