Czy jest w Poznaniu miejsce, w którym można zdiagnozować osobę dorosłą w kierunku Zespołu Aspergera

3 odpowiedzi
Czy jest w Poznaniu miejsce, w którym można zdiagnozować osobę dorosłą w kierunku Zespołu Aspergera w ramach kontraktu z NFZ? Lekarza jakiej specjalizacji szukać - psychologa, psychiatry? Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry najlepiej poszukać w internecie "Diagnoza Aspergera osoba dorosła" i tam oni pokierują dokładnie do jakich specjalistów trzeba się zgłosić. Prywatne poradnie w Poznaniu diagnozują dorosłych a NFZ nie wiem jak wygląda sytuacja.
Pozdrawiam

Dzień dobry, istnieją poradnie, które wykonują taką diagnostykę odpłatnie. Koszt pełnej diagnostyki jest jednak wysoki ze względu na złożoność tego procesu i zaangażowaną w niego ilość specjalistów. Niestety nie znajduję jasnej odpowiedzi, czy w ramach kontraktu z NFZ można dokonać takiej diagnostyki. Zachęcam do udania się do lekarza rodzinnego, który pomoże rozwiać te wątpliwości i w razie potrzeby, skieruje do odpowiednich specjalistów.
Dzień dobry, o ile wykonanie odpłatnej diagnostyki nie powinno stanowić większego problemu, o tyle w ramach kontraktu z NFZ nie ma wielu placówek w Poznaniu, w których można ją wykonać, niemniej jednak proszę zapytać w Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Opolskiej 58, Poznań - Poradnia NFZ