Czy jest szansa, że wizyta u psychologa mi pomoże?

5 odpowiedzi
Witam, mam 19 lat i sporadycznie dopadają mnie stany lękowe nad którymi mam problem zapanować, codziennie coś mnie boli, mam paranoje na punkcie zdrowia przez co często chodzę do lekarzy, lecz moje badania wypadają dobrze, nie potrafię panować nad złością.Gdy jestem poza domem i zle się poczuję, automatycznie muszę iść do domu i się położyć oraz uspokoić, utrudnia mi to normalne życie i już sobie nie radzę, nie wiem czy szukanie pomocy ma sens, bo zaczynam wątpić, że pomoże mi cokolwiek.
Dzień dobry
Pojedyncza wizyta nie pomoże ale może przynieść chwilową ulgę i być początkiem zmiany, pomocna za to będzie psychoterapia. Zapraszam
Sugeruję wizytę: - 90 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam, z tego co Pan(i) opisuje to prawdopodobnie cierpi Pan na zaburzenia lękowe (d. nerwica lękowa) i zaburzenia występujące pod postacią somatyczną. Dostępne ma Pan(i) 2 rozwiązania: farmakoterapia lub psychoterapia. Proszę pamiętać jednak, że sama farmakoterapia jest leczeniem objawowym, pozwala zapanować objaw ale nie usuwa przyczyny objawu. Po odstawieniu leku następuje powrót do objawów. Jedynym skutecznym rozwiązaniem pozwalającym poradzić sobie z przyczyną zaburzenia jest psychoterapia. Pozdrawiam

Adam Zawielak
psycholog, psychoterapeuta Poznań
Witam, to symptomy które w dzisiejszych czasach są niezwykle częste.
Codziennie mam pacjentów z takimi samymi, podobnymi lub częściowo podobnymi objawami.
To poważny problem, który może eskalować i trzeba temu przeciwdziałać. Wizyta u dobrego psychoterapeuty jest nieodzowna. Pozdrawiam serdecznie
Witam Panią, myślę,że warto pochylić się nad poruszanymi przez Panią problemami i nazwać je, by móc im się przyjrzeć i poszukać przyczyny ich powstania. Bliższe poznanie Pani indywidualnej sytuacji umożliwiłoby nam dokładniejsze rozpoznanie problemu. W tym celu serdecznie Panią zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Szukanie pomocy ma jak najbardziej sens i warto zadbać również o sferę emocjonalną. Gdy zepsuje się samochód idziemy do mechanika. Ta sama zasada dotyczy psychiki, emocji gdyż to one odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, całą sferę życia, prawidłowe i satysfakcjonujące relacje.