Czy jest mozliwosc terapii,rozmów internetowo z psychologiem?

7 odpowiedzi
Dziekuję za odpowiedz. Taką terapię przeszłam iles lat temu,poniewaz zyłam z alkoholikiem. Nie chce wracać do tego samego,bo wspomnienie mnie niszczą i przybijają-terapia to złe wspomnienia z przeszłosci. Czy jest mozliwosć internetowo,rozmowa,terapia ale nie w grupie.Często wyjezdzam,uciekam,bo tu złe wspomnienia i samotnosc.Pozdrawiam.
Jest taka możliwość, oczywiście. Nie każda terapia skupia się na przeszłości, chociaż to oczywiście zależy od problemu i celu jaki sobie wyznaczymy.np. poznawczo - behawioralna, w której nurcie pracuję, skupia się przede wszystkim na problemie,który aktualnie najbardziej doskwiera i sposobach jego rozwiązania.

Witam, jak najbardziej terapia na skype jak Najbardziej jest możliwa. Jednak wszystko zależy od terapeuty jakie ma kryteria. W Poradni, której ja pracuję pacjent musi przebywać za granicą i nie mieć dostępu do terapeuty polskiego. W sytuacji kiedy przebywa na terenie Polski, powinien uczęszczać do gabinetu. W wyjątkowych sytuacjach można rozpocząć terapię wirtualnie ale musi to mieć charakter tylko czasowy. W perspektywie czasu powinno się urealnić relację i kontynuować terapię w warunkach gabinetu psychologa.
Pozdrawiam A. Pacia
Dzień dobry, niestety nie prowadzę terapii przez Internet. Rozumiem, że wspomnienia męczą ale nie warto od nich uciekać tylko im się poddać, inaczej się Pani od nich nie uwolni. Najlepszym lekarstwem na samotność jest obecność drugiej osoby, a nie ślęczenie przed ekranem. Ekran pogłębia samotność, nawet jeżeli łudzimy się, że ktoś tam po drugiej stronie ekranu nas rozumie. Rozumiem, że Pani często wyjeżdża, jeżeli wyjazd jest formą ucieczki, to współczuje, nie dozna Pani nigdzie spokoju, te niemiłe wspomnienia i samotność będą podążały za Panią.niezależnie od tego jak daleko Pani stąd wyjedzie. Jeżeli chce się Pani od nich szczerze uwolnić, trzeba na nowo je przeżyć przy pomocy specjalisty. I proszę nie chwytać się ćwiartkowych rozwiązań, rozmowy przez internet, tylko prawdziwych rozwiązań, z grupą, czy indywidualnie. Gdybym zgodziła się na tą formę terapii, byłabym wobec Pani nieuczciwa, towarzyszyłabym Pani w dalszej ucieczce od niemiłych wspomnień, a chyba nie na tym Pani zależy.
Pozdrawiam,
Anna GS.
Przykro, że ma Pani źle wspomnienia z terapii. Niestety, ale ja nie prowadzę terapii internetowo. KB
Dobry wieczór, ja nie mam doświadczenia w terapii prowadzonej online ale w prowadzonym przeze mnie gabinecie pracuje osoba zajmująca się tego rodzaju pomocą (pani Aneta Neffe, jej profil znajdzie Pani również na Znanym Lekarzu lub na naszej stronie internetowej: gabinetypsychoterapii.com). Jeśli chciałaby Pani umówić wizytę proszę wejść na naszą stronę i skorzystać z zakładki "umów wizytę online". Pozdrawiam serdecznie, życzę wszystkiego dobrego, A. Auguścik
Rozumiem. Tak, jest możliwość prowadzenia konsultacji internetowo przez Skype. Sesja 60 minutowa kosztuje 100zł.
Pozdrawiam.
Witam. Warto skorzystać z pomocy żeby poczuć się lepiej, zmienić swoje życie. Jest wiele psychologów, którzy prowadzą psychoterapię on-line. Ten rodzaj regularnych spotkań jest równie skuteczny co terapia w gabinecie. Ja także prowadzę psychoterapię on-line. Zapraszam