Czy jak pójdę prywatnie do psychiatry, to mój lekarz rodziny będzie wiedział o moim leczeniu i czy b

3 odpowiedzi
Czy jak pójdę prywatnie do psychiatry, to mój lekarz rodziny będzie wiedział o moim leczeniu i czy będzie mógł mi wypisać receptę na leki psychotropowe?

Czy może potrzebuje jakieś zaświadczenie od prywatnego psychiatry dla lekarza rodzinnego żeby wiedział, że się leczę?
Bo trochę to średnie, żebym chodziła do psychiatry i płaciła za każdą wizytę, jeżeli chce tylko leki.
Witam. Ja również życzyłbym sobie, aby leczenie było takie proste. Wizyty psychiatryczne są niezbędne celem oceny bezpieczeństwa stosowanych leków, monitorowanie efektów leczenia, rozmowy, podtrzymaniu efektu terapeutycznego, oddziaływań pozafarmakologicznych itp. Proponowałbym wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego na NFZ. Pozdrawiam.

Lekarz rodzinny będzie wiedział, czy Pani chodzi do psychiatry, to zależy od Pani. Lepiej mu o tym powiedzieć. Psychiatra, po ustaleniu leczenia powinien dać zaświadczenie na temat tego, dlaczego się Pani leczy i jakie leki Pani zażywa. Może być potrzebne kilka wizyt u psychiatry, żeby ustalić leczenie.
Pozdrawiam.
Witam.
Lekarz rodzinny dowie się o leczeniu psychiatrycznym tylko wtedy jesli sam pacjent go o tym poinformuje. Oczywiscie, lekarz POZ może wypisać leki, zwykle prosi o zaświadczenie od prowadzącego leczenie psychiatry. Nadmieniam, ze konieczne są okresowe kontrole psychiatryczne ze względu na ocenę dotychczasowego leczenia i jego monitorowanie. Nie zapominajmy ze mówimy o lekach psychotropowych a lekarz rodzinny nie ma obowiązku posiadania specjalistycznej wiedzy na ich temat.
Jeśli koszty leczenia prywatnego są zbyt duże proponuje udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie możliwe są wizyty w ramach NFZ.