Czy istnieje lek na uregulowanie migotania przedsionków lek tylko na tą dolegliwość i czy przy migot

4 odpowiedzi
Czy istnieje lek na uregulowanie migotania przedsionków lek tylko na tą dolegliwość i czy przy migotaniu przedsionków ,konieczne jest zażywanie leków na rozrzedzenie krwi , jeżeli tak to czy może to być np. Polocard? Dziękuję i życzę miłego dnia????
Witam, jest kilka leków antyarytmicznych, ale żaden nie jest przeznaczony wyłącznie do leczenia migotania przedsionków. Dobór leków w tym leczenia przeciwkrzepliwe jest skomplikowany, ale dobry lekarz korzysta z wytycznych i określonych skal ryzyka i potrafi zapisać odpowiednie leczenie. Raczej nie polocard. Pozdrawiam

dzien dobry, tak, w przebiegu migotania przedsionków konieczne jest stosowanie leku rozrzedzającego krew, ale nie z grupy leków przeciwpłytkowych, do których nalezy polocard, lecz leku antykoagulujacego. Istnieja sposoby leczenia migotania przedsionków, zarówno farmakologiczne, jak i inwazyjne - najlepiej omówić sprawę ze swoim kardiologiem. Pozdrawiam :)
Leków stosowanych przy migotaniu przedsionków jest kilka. Odpowiednie dobranie leków wymaga dokładnego wywiadu, zbadania chorego oraz badań dodatkowych. Leczenie przeciwkrzepliwe lub przeciwpłytkowe (wspomniany przez Pana/Panią Polocard) jest stosowane zależnie od ilości punktów w skali ryzyka powikłań zatorowych.
Dzień dobry,
Leku „na migotanie przedsionków” nie ma. Jest to choroba przewlekła, która nawraca. Leki antyarytmiczne spowalniają jej przebieg (rzadziej występują epizody migotania, krócej trwają). Jednym z zagrożeń migotania przedsionków jest zwiększone ryzyko udaru mózgu. W zależności od innych czynników (m.in. wiek, płeć, inne choroby) decydujemy czy stosować leczenie przeciwkrzepliwe. Polocard nie ma w takim leczeniu w zasadzie miejsca.
Pozdrawiam
dr n. med. Witold Mazur