cukrzycy się liposukcji

4 odpowiedzi
Witam serdecznie !
Od ponad 30 lat walczę z nadwagą i efektem jojo oraz upośledzoną tolerancją glukozy . Przez ostatni rok przytyłam ponad 20 kg. W chwili obecnej przy wzroście 171 cm ważę 93 kg.
Miesiąc temu zdiagnozowano u mnie wczesną cukrzycę. Czterokrotne pomiaru poziomu cukru wykonywane przez miesiąc czasu wskazują na prawidłowe wyrównanie poziomu cukru Czy pomimo zdiagnozowania cukrzycy mogę poddać się liposukcji, a jeżeli tak to która metoda byłaby najbardziej odpowiednia na obszar ramion i placów ewentualnie brzucha oraz jaką muszę osiągnąć wagę aby zostać zakwalifikowana do zabiegu. Pozdrawiam gorąc Beata
Witam,
U pacjentów z wyrównaną cukrzycą zawsze jest większe prawdopodobieństwo zaburzeń gojenia. Aczkolwiek nie dyskwalifikuje to Pani i zabieg może zostać wykonany. Natomiast liposukcja nie jest metodą odchudzania i przed wykonaniem zabiegu należy schudnąć i dopiero wtedy jesteśmy w stanie usunąć tłuszcz z regionów nie poddających sie diecie i ćwiczeniom. Pozdrawiam Marek Paul

Szanowna Pani Beato, Liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym. Dzięki liposukcji możemy usunąć tłuszcz z obszarów, które nie wyszczuplały mimo uzyskania prawidłowej, stabilnej masy ciała. Radziłabym skonsultować się ze specjalistą diabetologiem i ustalić plan leczenia i odpowiedniej diety. Dr Joanna Jędrys
Szanowna Pani przed podjęciem decyzji co do zabiegu, który nie jest przeciwwskazaniem chciałbym Pania zobaczyć na konsultacji abym mógł zakwalifikować Panią do zabiegi i w jakim zakresie
Pozdrawiam
Marek Muraszko
Niestety cukrzyca stanowi poważny problem przy jakimkolwiek zabiegu operacyjnym, a tym bardziej liposukcji. Jest ona niestety między innymi wynikiem nadwagi. Pierwszym czynnikiem walki z tą chorobą jest spadek wagi ciała. W Pani przypadku powinna ona wynosić poniżej 70 kg. Liposukcja nie jest metodą walki z nadwagą, wykonuje się ją wówczas kiedy istnieje wskazanie do usunięcia niewielkich depozytów tkanki tłuszczowej. Moja rada jest następująca: osiągnięcie wagi ciała poniżej 70 kg, wyrównanie poziomu glukozy we krwi. Są to podstawowe warunki aby mogła Pani być zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego. Pozdrawiam M. Ciesiński