Cortiment w CU

3 odpowiedzi
Choruję na CU i po raz pierwszy muszę brać Cortiment, który zalecił lekarz w razie braku poprawy, jednak po receptę była ponad miesiąc później u internisty który nie wie nic na temat mojej choroby ani stosowania tych tabletek. I to moje pytanie: Czy wraz z tymi sterydami mam dalej brać Salofalk (leczę się nim ponad 6lat) i dalej w max dawce czy mogę zmniejszyć ? I czy w razie poprawy mogę odstawić Cortiment po miesiącu czy leczenie nim musi trwać 2 miesiące ? I jaką dietę stosować żeby nie odczuć skutków ubocznych brania sterydów ? Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie mam możliwości kontaktu z moim lekarzem
Cortiment jak najbardziej brać proszę z Salofalkiem (np. 3g na dobę). Według zaleceń lepiej stosować Cortiment przez 2 miesiące (lepiej wyciszy chorobę). Nie ma diety przy Cortimencie- w zasadzie słabo wchłania się z jelita, nie ma przez to działań niepożądanych. Pozdr. RK

Proponuję, aby koniecznie dalszą terapię prowadził gastroenterolog.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proszę stosować dalej swoje własne leki. Pełna terapia trwa 2 miesiące i, jeśli nie ma objawów ubocznych należy stosować terapię przez pełen okres. Działania ogólne występują rzadko - można zmniejszyć ilość przyjmowanych słodyczy w celu ograniczenia powikłań związanych ze sterydem.