Corka skończone 7 msc - jeszcze nie gaworzy. Głównie krzyczy, piszczy, wymawia samogłoski a, y. Czy

5 odpowiedzi
Corka skończone 7 msc - jeszcze nie gaworzy. Głównie krzyczy, piszczy, wymawia samogłoski a, y. Czy umowić się czym prędzej do logopedy, czy poczekać do skończonych 8-9 miesięcy. Poza tym rozwój w normie, córka słyszy (badania przesiewowe po porodzie też ok).
Dzień dobry, między 7-8 miesiącem niemowlak bawi się buzią i dźwiękami mowy.To ważny etap integracji słuchania z ruchem motorycznym buzi. Jeśli tych zabaw jest mało,można zgłosić się do neurologopedy (zajmującego się dziećmi do 1 r.ż)w celu oceny sprawności aparatu artykulacyjnego ,dokonania oceny rozwojowej.Otrzyma Pani też praktyczne informacje, jak wspierać gaworzenie w trakcie różnych codziennych czynności oraz zabaw.Pozdrawiam serdecznie.

Witam. Jeżeli rozwój mowy dziecka martwi Panią, zawsze warto udać się do logopedy lub neurologoedy lub terapeuty zajmującego się terapią wczesnodziecięcą w celu rozwiania wszelkich Pani wątpliwości a także oceny sprawności aparatu artykulacyjnego. Zazwyczaj w/w specjaliści podają również instrukcje jak można stymulować całościowy rozwój Pani pociechy. Pozdrawiam
Ja od razu udałabym się do logopedy lub neurlogopedy.
Warto wybrać się na konsultację do specjalisty - logopedy/neurologopedy.
Witam serdecznie,
Konsultacja logopedyczna zawsze jest wskazana. Zwłaszcza wtedy, gdy rodzica coś niepokoi. Ważne, aby był to logopeda specjalizujący się we wczesnej interwencji logopedycznej.