Córka ma 19 miesięcy Obecnie 12 zębów Jedynki dolne i górne wyszły z żółtymi przebarwieniami na same

2 odpowiedzi
Córka ma 19 miesięcy Obecnie 12 zębów Jedynki dolne i górne wyszły z żółtymi przebarwieniami na samej górze zębów Zeby były myte jednak to nie schodzilo Na dolnych zębach minimalna ilość ale na górnych więcej Wyglądało to jakby brak warstwy zęba Byliśmy u stomatologa jednak otrzymałam informację że u tak małych dzieci nic się nie robi Po jakimś czasie na górnych zębach cześć z żółtymi plamami się wykruszyla
Od tygodnia zauważyłam że dodatkowo na górnych zębach córka ma białe przebarwienia Dotyczy to jedynek i dwojek Dwójki właściwie prawie całe są kredowobiale Dolne zęby są normalne
Dodam że w wieku około 9miesięcy okazało się że córka ma lekki niedobór witaminy D Czy to może być przyczyną?
Co to może być? Do kogo mam się zwrócić żeby nie zostać zbyta jak ostatnim razem bo jednak trochę się martwię i nie daje mi to spokoju Czy u takich maluchów można leczyć zęby
Z góry dziękuję za informację
Witam,
Słabe szkliwo może być spowodowane terapiami antybiotykowymi,zaleganiem osadu miękkiego na powierzchni zębów,karmieniem nocnym z butelki i rzeczywiście niedoborem wit.D3.
Proponuję przede wszystkim się nie zamartwiać,dbać o higienę zębów ,zwłaszcza miejsc uszkodzonych.

Witam , przebarwienia lub inne zmiany które Państwo jako rodzice zauważacie w dziennym świetle powinny być konsultowane w gabinecie ze stomatologiem dziecięcym . Zwykle należy odpowiednio zabezpieczyć zeby w gabinecie ( lekarz po przeglądzie zdecyduje jak ) oraz przeprowadzi instruktaż , dobierze odpowiednia pastę i szczoteczkę oraz spróbuje odnaleźć przyczynę takiego stanu uzębienia.Zalecam wizytę w gabinecie .
Pozdrawiam
Monika Omes- Kurowska