Córka 16 lat zawód miłosny i problemy z egzystencja w środowisku rówieśników Boli ale nie potrafię J

5 odpowiedzi
Córka 16 lat zawód miłosny i problemy z egzystencja w środowisku rówieśników Boli ale nie potrafię Jej pomóc
Nie wiadomo, jakiej pomocy od Pani oczekuje córka. Zawód miłosny jest wręcz nierozerwalnie związany z cierpieniem. Pozostaje rozmowa z córką o tym, co przeżywa i towarzyszenie jej w tym. Przydałoby się również więcej informacji na temat tych problemów z rówieśnikami.

To się często zdarza, że rodzic patrząc na cierpienie dziecka nie potrafi pomóc i lepiej jest wtedy skonsultować to z kimś z zewnątrz. Praca z nastolatkami jest specyficzna - trzeba umiejętnie znaleźć ich zaufanie i przestrzeń do spotkania. Może się to udać ale nie musi :) Mogę zaproponować wsparcie dwustronne: dla rodzica i dla córki. Taka praca, uzupełniająca się wspiera wzmacnianie więzi i odnajdywanie się wzajemne w relacji rodzic-dziecko, może to zaowocować w przyszłości rozwiązaniami, które sami będziecie wnosić bez konieczności pomocy płynącej z zewnątrz.
!6 - letnie osoby mają prawo do korzystania z pomocy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych. Nie jest potrzebne żadne skierowanie, wystarczy pani zgłoszenie. Współpraca z psychologiem z pewnością będzie pomocna w opisanym przez panią problemie.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Przychodzi taki czas ( dorastanie) gdzie dziecko nie chce skorzystać z pomocy rodzica. Zawód miłosny, problemy egzystencjonalne i z rówieśnikami to poważne dylematy okresu nastoletniego.Warto wówczas zwrócić się o pomoc do specjalisty psychoterapeuty.
Dzień dobry. Zawód miłosny oraz problemy w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej jak najbardziej klasyfikują się do pomocy psychologicznej. Rozmowy z psychologiem, terapeutą powinny z czasem zaowocować poprawą funkcjonowania społecznego i przepracowaniem zawodu miłosnego. Czasami przy dużych trudnościach z poradzeniem sobie z żałobą (zawodem miłosnym, rozstaniem, odrzuceniem) wskazana może być farmakoterapia, jeśli córka przestała dobrze funkcjonować w szkole, źle śpi, jest zbyt pobudzona.
Serdecznie pozdrawiam, Piotr Modzelewski