Corka 12 tyg. Szczepilismy ja na meningokoki bexera. Nie miala goraczki po szczepieniu. Ale po szcze

1 odpowiedzi
Corka 12 tyg. Szczepilismy ja na meningokoki bexera. Nie miala goraczki po szczepieniu. Ale po szczepieniu rozplakala sie jak nigdy.. Trwalo to ok 7min taki ogromny placz. Zrobił jej się obrzek na nóżce. W nocy po szczepieniu nie jadla ok 8h. Nie chciala. Następnego dnia z jedzeniem tez nie było jak wcześniej. Unormowalo sie jedzenie po 3 - 4 dniach. Bylismy u pediatry osluchowo wszystko dobrze. Zrobiłam badania krwi i moczu. Wyszły wporzadku. Dodam ze podałam paracetamol po szczepeiniu po powrocie do domu, nie przed szczepieniem. Czy podawać 2 dawkę?
Tak podać 2 dawkę. Poza gorączką Bexero ma jeszcze inne spodziewane odczyny poszczepienne w tym takie jak pani opisuje. Ustępują po kilku dniach bez śladu. Inwazyjna choroba meningokokowa jest może rzadka ale lubi kończyć się tragicznie lub trwałym kalectwem. Proszę omówić ze swoim pediatrą podanie paracetamoluprzed szczepieniem (profilaktycznie).

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.