Co zrobić z nietypowym bólem w kolanach?

6 odpowiedzi
Witam bardzo serdecznie. Dwa lata jeździłem/skakałem wyczynowo na ciężkich rolkach do jazdy agresywnej nie robiąc żadnej rozgrzewki, żadnych rozciągnięć. (Kolana nigdy nie były narażone na otłuczenia itp.) Aż do czasu jak zacząłem odczuwać ból w kolanach, jest on po zewnętrznych stronach obu kolan jak i nad rzepką po prawej stronie w prawym kolanie. Ból zawsze występuje po jeździe na rolkach jak i nawet po graniu w koszykówkę, nawet jeśli teraz zacząłem robić dokładną rozgrzewkę i rozciąganie bóle nadal są, nawet kupując lżejsze rolki do jazdy agresywnej zrobione z carbonu bóle nadal występują. Bardzo mocno mi zależy żeby wrócić na rolki, i tu mam pytanie co mam zrobić z kolanami i do jakiego specjalisty mam się udać chirurg fizjoterapeuta bądź ortopeda czy inny specjalista? Pozdrawiam gorąco.
Witam
Należy się udać do fizjoterapeuty z doświadczeniem w leczeniu tkanek miękkich. Tutaj jest potrzebna praca manualna i ocena dynamiczna oraz statyczna układu ruchu. Opisane bóle są najczęściej spowodowane przeciążeniem pasma biodrowo piszczelowego. Parę spraw jeśli chodzi o trening pewnie trzeba poprawić.
Pozdrawiam
Arkadiusz

Witam, z tego co Pan pisze problem polega na tym, że pewne grupy mięśniowe są za bardzo napięte mówiąc w prost. Trzeba by było je rozluźnić. Warto w tym celu zgłosić się do fizjoterapeuty. Zapraszam do gabinetu da się poprawić Pana stan by mógł Pan wrócić do sportu. Pozdrawiam mgr Dominika Woźniak FizjoStrefa
Witam, na zadane pytanie nie można jednoznacznie oraz zadowalająco odpowiedzieć nie mając możliwości zbadania pacjenta. Po dokładnej diagnozie oraz wywiadzie jestem w stanie udzielić wszelkich informacji. Na tym etapie ciężko powiedzieć czy fizjoterapeuta czy lekarz pomoże nie znając dokładnie przypadku. Zapraszam na wizytę konsultacyjną, na której postaram się odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam Arkadiusz Borkowski
Polecałbym terapię powięziową u fizjoterapeuty mającego doświadczenie w tej terapii.
Witam, zalecam wizytę o fizjoterapeuty sportowego - podczas wizyty powinny być odpowiednie testy, które zdiagnozują przyczynę bólu i\lub zostanie Pan skierowany do odpowiedniego lekarza bądź na badanie obrazowe. Pozdrawiam.
Witam,
Muszę zacząć od tego że staw kolanowy jest jednym z najbardziej złożonych i jednym z największych stawów w naszym ciele. Staw kolanowy posiada wiele struktur które nie posiadają inne stawy, a więc ciężko znaleźć cudowną receptę na Twoją odpowiedź dlaczego boli i co robić żeby nie bolało. Z mojego doświadczenia mogło dojść do przeciążenia albo również do zespołu stawu rzepkowo-udowego. Oczywiście nie jest to diagnoza, żeby coś konkretniej stwierdzić trzeba zawsze obejrzeć staw. Warto oczywiście zrobić diagnostykę obrazową choć nieraz jest to zbędne. Doświadczenie z stawami obwodowymi mówi mi również, że pośrednia (czasami bezpośrednia) przyczyna może wcale nie być zlokalizowana w obrębie stawu kolanowego. Na pewno będzie trzeba zbadać inne rejony ciała.

Pozdrawiam i zapraszam na spotkanie
Mateusz Szelągowski
tel: 60019157