Co robic gdy brzuch mnie bardzo boli od 2 godz i od tej pory bylam juz 20 razy w toalecie

3 odpowiedzi
Co robic gdy brzuch mnie bardzo boli od 2 godz i od tej pory bylam juz 20 razy w toalecie
Są to objawy ostrej biegunki. Najczęstszą przyczyną są infekcje - wirusowe lub bakteryjne oraz narażenie na toksyny przez nie wytwarzane, a obecne np. w zepsutym pożywieniu. Jako, że trudno jest ustalić przyczynę, tak też nie ma swoistego leczenia. Powinno się przede wszystkim zapobiegać odwodnieniu i utracie elektrolitów przez picie wody mineralnej, ew. z dodatkiem preparatów elektrolitowych. Można też zastosować leki absorbujące toksyny np. węgiel aktywowany lub Taninal. W ostrym stanie nie powinno się stosować elków zapierających.

Przede wszystkim należało by poznać przyczynę tak ostrych dolegliwości, a potem podjąć właściwe leczenie. Dlatego wizyta u lekarza jest chyba konieczna. Na pewno ważne jest odpowiednie nawodnienie z dodatkiem elektrolitów.
Proszę dużo pić-najlepiej niegazowanej wody i zadzwonić po pogotowie. Może dojść do odwodnienia a w takim stanie raczej nie jest możliwa wycieczka do lekarza po specjalistyczne leki.