Co powinnam zrobić?

18 odpowiedzi
Coraz częściej mam myśli samobójcze, kiedyś byłam pewna że tego nie zrobię, niestety teraz nie mogę tak powiedzeć. Boję się, że jak powiem rodzinie o swoich problemach to mnie odrzucą. Zdarza się czasami,że całą noc przepłaczę ponieważ się czuję tak jakbym kogoś zawiodła chociaż nie ma takiej możliwości bo w dzień udaję szczęśliwą, dopiero jak wszyscy pójdą spać i gdy jestem pewna, że nikt mnie nie zobaczy to już nie udaje wtedy zazwyczaj płaczę. Nie wiem jak sobie pomóc po prostu nie potrafię.
Szanowna Pani, sytuacja którą Pani opisuje, jest na pewno trudna emocjonalnie. Obecność myśli samobójczych to objawy, których nie należy ignorować. Poprzez portal mogę pomóc Pani jedynie radząc by skierowała się Pani na początku do psychologa lub psychiatry, jeśli obecne są przeczucia, że rozmowa z rodziną o problemach może spowodować odrzucenie, W razie razie obaw przed rozmową ze specjalistą w Poznaniu dostępny jest Punkt Interwencji Kryzysowej, który posiada dostępny telefon zaufania, głównie w godzinach nocno/wieczornych. Proszę zerknąć na stronę mcik-poznan cop pl dodając kropki zamiast spacji.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,
Myśli samobójcze to bardzo poważna sprawa. Proszę spróbować poszukać wsparcia u specjalisty jeśli nie jest Pani jeszcze gotowa na wsparcie rodziny. Czasem sami nie widzimy rozwiązania do którego może nam pomóc dojść inny człowiek. Michael Conran powiedział, że współczesnym szpitalem, w którym cierpiący szukają pomocy, są umysły innych ludzi.
Pozdrawiam,
Kinga Odważna
kingaodwazna.pl
Dzień dobry, każdy z nas może mieć w życiu trudny moment, z którym ciężko sobie samemu poradzić. Dlatego też zachęcam Panią do wizyty u psychologa i wspólnego przyjrzenia się problemowi. Proszę nie czekać i nie odkładać tej wizyty na potem, bo nie ma na co czekać.
Pozdrawiam serdecznie,
Maria Poznańska
Myślę, że warto byłoby udać się po pomoc do lekarza psychiatry w celu skonsultowania swojego stanu psychicznego; ewentualnie warto rozważyć pobyt w oddziale psychiatrycznym; myśli samobójcze, o których Pani piszę to poważna sprawa; myślę, że kontakt z lekarzem jest konieczny.
Przy myślach samobójczych polecam rozważenia zgłoszenia się do terapeuty oraz psychiatry. Sprawy takiej wagi nie należy lekceważyć.
Witam, kiedy pojawiają się myśli samobójcze, to znak, że coś mocno skrywamy, udajemy, że wszystko jest dobrze, ale w środku się dusimy, szukamy ucieczki, ulgi...Odebranie życia to, jak zabicie innych, którzy nas kochają, dlatego warto udać się na terapię, która może dać siłę do dalszego życia, odmienić bieg wydarzeń i uczynić Panią szczęśliwą, mimo, że teraz wszystko wydaje się szare i pozbawione życia. Pozdrawiam, Krzysztof Burycz.
Witam, myśli samobójcze oraz nieuzasadnione napady skrajnie obniżonego nastroju to jedne z podstawowych objawów depresji. Zalecam niezwłoczne udanie się do lekarza psychiatry w celu postawienia trafnej i rzetelnej diagnozy jak również wyboru i rozpoczęcia współpracy z dobrym psychoterapeutą. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu online.

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Z tego co Pani piszę to najlepiej będzie udać się do specjalisty - psychoterapeuty i/lub psychologia i odbyć kilka sesji konsultacyjnych. Po nich powinno być w miarę jasne o co w Pani przypadku o co może chodzić i można by się umówić na terapię. Spodziewam się, że terapia pomoże Pani zrozumieć przyczyny Pani dyskomfortu i znaleźć pomysły na wyjście z tego stanu. Życzę powodzenia
Szanowna Pani,
Proponuję umówić wizytę u specjalisty w Pani okolicy. Lekarz psychiatra pomoże Pani ocenić nasilenie Pani trudności i zaproponować odpowiednie wsparcie - farmakoterapię jeśli uznacie ją za stosowną i wsparcie psychologiczne. Z pewnością nie warto zostawać samemu z tak trudnymi myślami i uczuciami. Trzymam kciuki za Panią i życzę powodzenia w znalezieniu dla siebie odpowiedniej drogi do rozwiązania Pani trudności i zmniejszenia cierpienia.
Pozdrawiam serdecznie,
Zuzanna Jończy
Dzień dobry. Proszę się jak najszybciej udać do lekarza psychiatry. Należy Panią zdiagnozować w kierunku depresji. Jeśli lekarz rozpozna właśnie depresję, to przepisze leki, zachęci także Panią do podjęcia psychoterapii (łączenie obu form pomocy daje najlepsze rezultaty). Warto porozmawiać o swoim samopoczuciu z kimś bliskim, kto może Panią wesprzeć w tych trudnych chwilach. Jeśli boi się Pani odrzucenia ze strony rodziny, to może ma Pani jakąś przyjaciółkę? Chłopaka/męża? Życzę powodzenia, Natalia Słowik
Dzień dobry,

gdy pojawiają się myśli samobójcze zawsze powinno się szukać profesjonalnej pomocy, najlepiej lekarza psychiatry. Z dużym prawdopodobieństwem wypisze on leki stabilizujące nastrój. Wtedy warto rozważyć podjęcie psychoterapii i odszukanie przyczyn Pani obecnego stanu.

pozdrawiam serdecznie
Anna Jerzak/Psychonomia.pl
Dzień dobry Pani,
Zaniepokoiła mnie Pani wiadomość, ponieważ musi być Pani bardzo ciężko. Szukanie pomocy na portalu jest dla mnie jednak sygnałem, że Pani chce otrzymać pomoc, chce Pani żyć, ale nie chce Pani żyć tak jak do tej pory z jakiegoś powodu. Zachęcam Panią gorąco do zgłoszenia się do psychologa/psychoterapeuty i do lek. psychiatry. Tylko dokładne zebranie wywiadu pozwoli na postawienie trafnej diagnozy i dobranie dla Pani optymalnej formy pomocy. Nie musi Pani cierpieć. Proszę zadbać o siebie i zgłosić się do profesjonalistów.
Pozdrawiam ciepło Paulina Dąbrowska
Dzień dobry, proszę jak najszybciej umówić się na wizytę do lekarza psychiatry i równolegle do psychoterapeuty. W ten sposób może Pani sobie pomóc. Lekarz może przepisać pani leki, wyciszające emocje a psychoterapeuta wspomoże Panią w zrozumieniu, w jaki sposób doszło do Pani załamania. Gdyby miała Pani kłopot w znalezieniu szybkiego terminu u psychoterapeuty w swojej okolicy, mogę Panią przyjąć na terenie Wrocławia i zapewnić również wizytę u lekarza psychiatry. Proszę pamiętać, że nie jest Pani sama, wystarczy zadzwonić do specjalisty. Pozdrawiam Panią. Katarzyna Zalewska
Witam, proszę skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej, gdzie uzyska Pani szybką pomoc. Może Pani również skorzystać z telefonu zaufania np. 116 123, aby porozmawiać o swoich problemach. Pozdrawiam serdecznie
Specjalista pomoże zrozumieć co się z Panią dzieje i dlaczego, wspólnie możecie namierzyć uporczywą myśli i się z nią zmierzyć.
Proszę pamiętać że zawsze jest jakieś wyjście (samobój jest zdecydowanie poza listą)
Codzienne udawanie szczęścia może być męczące, pytanie skąd potrzeba udawania i czemu nie może Pani namierzać szczęścia w ciągu dnia.
Zapraszam
Witam serdecznie! Proszę koniecznie udać się na konsultację psychiatryczną. To, o czym Pani pisze może wskazywać na stan depresyjny, którego nie należy bagatelizować. Następnym krokiem powinna być terapia psychologiczna. Pozdrawiam! Milena Wyszyńska
Dobrze, że szuka Pani pomocy. Tak jak pozostali specjaliści, nie mogę ocenić Pani stanu przez internet. Dlatego proszę zobaczyć się z psychiatrą lub psychologiem bezpośrednio.
Tej wizyty nie można odkładać. Oprócz poradni zdrowia psychicznego, pomoc można znaleźć też w centrach interwencji kryzysowej, centrach pomocy rodzinie i prywatnie. Jeśli Pani życie lub zdrowie byłoby bezpośrednio zagrożone, może Pani przez całą dobę otrzymać pomoc w izbie przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.
Rozumiem obawy przed reakcją najbliższych, zazwyczaj warto jednak zaryzykować i wybrać w otoczeniu przynajmniej jedną osobę, z którą podzieli się Pani swoimi przeżyciami. Może ona pomóc w poszukiwaniu specjalisty, a nawet pojechać z Panią na wizytę, jeżeli dla Pani samej okazałoby się to zbyt trudne.
W nagłych kryzysach i podczas poszukiwań terapeuty/psychiatry można wziąć pod uwagę telefon zaufania np. kryzysowy lub dla osób w depresji.
Dzień dobry,
Myśli samobójcze to bardzo niepokojący objaw, kiedy trzeba bardzo zdecydowanie reagować i szukać natychmiast pomocy. Proszę powiedzieć bliskim, jeśli z jakichś powodów niestety nie zareagują, proszę szukać pomocy dalej, tak jak robi to pani teraz i walczy o siebie. Najlepiej od razu zgłosić się do lekarza, jeśli jest możliwość to do psychiatry, który panią zbada, jeśli nie, to do lekarza pierwszego kontaktu. Proszę tego nie lekceważyć, tu chodzi o Pani zdrowie i życie.