Co mogą powodować źle dobrane szkła w okularach?

3 odpowiedzi
Dzień dobry, jakieś dwa lata temu byłam wymienić okulary z racji zniszczenia szkieł. Wada wzroku mi się nie zmieniła, więc nie widziałam potrzeby pójścia do okulisty. Od kilku miesięcy mam wrażenie jakbym zezowała, ale dzieje się tak tylko gdy przez dłuższy czas noszę okulary. Na pierwszy rzut tego nie widać, ale ja mam wrażenie jakby moje oczy "uciekały" mi do środka, a do tego wszystkiego jeszcze coraz częściej widzę podwójnie. Byłam u okulisty to powiedział mi, że to proces przyzwyczajania się do okularów. Czekam na kolejną wizytę, ale przyznam, że boję się, że mogę dostać zeza.

Pozdrawiam
Należy zmienić korekcję okularową.

Witam jeżeli objawy związane są z nowymi szkłami o wartościach takich jak poprzednie to koniecznie proszę podejść do innego optyka i sprawdzić czy szkła są dobrze osadzone zgodnie z Pani rozstawem żrenic pozdrawiam
Szkła okularowe to nie tylko kwestia ich mocy , ale również wykonania. Jeśli moc jest odpowiedni , dobrana przez lekarza i pozostała taka jak w poprzednich okularach należy sprawdzić czy obecne okulary są poprawnie wykonane. To powinien stwierdzić optyk. Być może nastąpiła pomyłka przy np. pomiarze rozstawu źrenic. W razie dolegliwości takich jak te opisywane należy zbadać refrakcję po porażeniu akomodacji , czyli zakropleniu oczu i rozszerzeniu źrenic. To zrobi okulista. Pozdrawiam