Co jakiś czas zdarza mi się, że robi mi się kompletnie czarno przed oczami czuje się też przy tym ba

6 odpowiedzi
Co jakiś czas zdarza mi się, że robi mi się kompletnie czarno przed oczami czuje się też przy tym bardzo słabo, że aż kolana mi się uginają i czasem nawet wydaje mi się jakbym miał stracić świadomość. Pewnego razu zdarzyło mi się nawet, że idąc korytarzem zrobiło mi się całkowicie czarno przed oczami i przewróciłem się uderzając głową w szafkę nie byłem wstanie w żaden sposób temu zapobiec a padając nie czułem się jak ironman spadając w niedziałającej zbroi. Mimo to nie straciłem przytomności i zaraz się podniosłem jakby wszystko było w porządku. Czy to coś poważnego?
Jest to sytuacja poważna, bo może zagrażać zdrowiu jak i życiu z powodu upadku i ewentualnego urazu głowy. Należałoby skorzystać z pomocy specjalisty np. neurologa.

Z mojej strony mogę zalecić wizytę u neurolog, fizjoterapeuty i przeprowadzić w razie potrzeby badania obrazowe. Jedną z przyczyn mogą być przebyte urazy kręgosłupa szyjnego, skrzywienia kręgosłupa, dyskopatie z uciskiem na nerw i inne nie wymienione bardziej pochodzenia neurologicznego - takie jak problemy z mózgiem, móżdżkiem. Nie obejdzie się bez wizyty lekarskiej na początek. Proszę z tym nie zwlekać.
Jest to sytuacja, w której powinna Pani zgłosić się do specjalisty np. neurologa. Radzę nie odkładać tej wizyty. Pozdrawiam
Sugerowałabym pilną wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który powinien zlecić podstawowe badania. Gdy wyniki nie potwierdzą źródła somatycznego Pańskich objawów, należy poszukać ich głębiej, w psychice; swoich przyzwyczajeniach, przekonaniach, nieświadomych i automatycznych mechanizmach, w epigenetycznych przesłankach itd. Słowem: etap drugi to wizyta u psychologa, a potem - jeśli psycholog (najlepiej kliniczny) uzna to za konieczne, wizyta u psychiatry i dalsza diagnostyka. Trzeci etap to leczenie/terapia. Na pewno nie radziłabym tego, co się dzieje ignorować. Może to objawiać bardzo niepokojące i poważne problemy psychosomatyczne. Powodzenia!
Tomografia głowy, plus ewentualnie EEG. Potem można sprawidzic przepływy tętnic szyjnych. Zbadac serce, parametry krwi. Jeśli nie będzie nic niepokojącego udac się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, aby zajął się odcinkiem szyjnym kręgosłupa, najlepiej po uprzednio wykonanym rezonansie.
Witam. Proszę jak najszybciej udać się do neurologa, żadnego fizjoterapeuty!! Prawodopodobnie są to zaburzenia nerwu wzrokowego. Należałoby udać się też do okulisty, aby obejrzał dno oka, czy nie MA zapalenia nerwu. Taki objaw jest bardzo poważny.