Cierpie na przedwczesny wytrysk który pojawia się nawet w czasie masturbaci juz po minucie max dwóch

3 odpowiedzi
Cierpie na przedwczesny wytrysk który pojawia się nawet w czasie masturbaci juz po minucie max dwóch. Mam 23 lata i stała partnerke. Problem zauważyłem juz w wieku 17 lat. Bylem u urologa który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości fizycznych, przepisal mi dapoksetyne 30mg po której czas stosunku nieznacznie się wydłużul. Przyjomowalem również sertaline w dawce 100mg/doba jednak efekt podobny jak po dapoksetynie. Po odstawieniu lekow problem powrocil.Co może być przyczyną mojego schorzenia i jakie kroki podjąć w celu diagnozy i leczenia? Czy jest w ogóle możliwe całkowite wyleczenie ?

Pozdrawiam.
Szanowny Panie,
diagnoza urologa oraz Pańska reakcja na leczenie wskazują, że podłoże Pańskiego problemu ma charakter psychogenny. Być może przyczyną jest nadmierny stres/napięcie a może przedwczesny wytrysk ma charakter nawykowy na co wskazuje krótki czas stymulacji podczas masturbacji. Najprawdopodobniej Pańska trudność jest jak najbardziej możliwa do przezwyciężenia metodami psychoterapeutycznymi i/lub treningowymi. Sugeruję konsultację z psychologiem-seksuologiem i życzę powodzenia.
Pozdrawiam serdecznie.

Nie rozumiem dlaczego Pani magister twierdzi, że to problem psychogenny!
Przedwczesny wytrysk to problem genetyczny! Wiadomo o tym już od 10 lat! Określono nawet który fragment DNA za to odpowiada.Żadne metody psychoterapeutyczne (albo treningowe !!!) nie pomogą kiedy człowiek się z tym rodzi.
Owszem, gdyby to był wytrysk przedwczesny wtórny, nawykowy, nabyty po okresie normalnego współżycia , można mówić o podłożu psychogennym.
Wyleczenie całkowite wytrysku pierwotnego jest niemożliwe. Bardzo mi przykro, ale prawdę też trzeba przyjąć.
Można natomiast spowodować, że po lekach stosunki będą normalne, pod warunkiem ciągłego zażywania laków. Ale trzeba pójść do lekarza.
Szanowny Panie,

przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą być biologiczne, biologiczno-psychiczne i psychogenne. Co to znaczy?

Po pierwsze możemy mieć do czynienia z wytryskiem przedwczesnym:
• pierwotnym (problem istnieje od momentu inicjacji seksualnej)
• wtórnym (trudność pojawia się po pewnym czasie od udanego współżycia)
• naturalnie zmiennym, czyli takim gdzie przez długi czas przedwczesny wytrysk nie występuje, lecz istnieje biologiczna predyspozycja.

Co warto wiedzieć?

Pierwotna dysfunkcja wiąże się z aspektami neurobiologicznymi.

Wtórna może wiązać się z zaburzeniami ze strony:
• układu moczowo-płciowego (np.: zapalenie/przerost gruczołu krokowego, zaburzenia erekcji, zwiększona wrażliwość krótkiego wędzidełka [przy erekcji i ruchach frykcyjnych zbytnio się napina – zaleca się resekcję]
• endokrynologicznego (np.: niedoczynność tarczycy, bardzo rzadko nadzcynność tarczycy),
• neurologicznego (np.: udary, neuropatie).
Jak Pan widzi zarówno pierwotny, jak i wtórny przedwczesny wytrysk ma podłoże biologiczne.

W przypadku przedwczesnego wytrysku o charakterze naturalnie zmniennym czynnikami wyzwalającymi są m.in.:

 Stres
 Zaburzenia w relacjach partnerskich
 Dłuższa przerwa we współżyciu
 Brak stałej partnerki i nieregularne współżycie
 Lęk przed ciążą
 Niewłaściwa lub nieatrakcyjna partnerka
 Praktykowanie stosunku przerywanego
 Dysfunkcje sek. u partnerki (pochwica, dyspareunia)
 Zbyt długa gra wstępna

Tu zatem mamy do czynienia z przyczyną biologiczno-psychiczną.

Przedwczesny wytrysk może mieć też naturę psychogenną, czyli wiązać się np.: z lękiem, zaburzeniem relacji partnerskich.
Dobrze, że udał się Pan do lekarza urologa. W badaniu można wykluczyć nieprawidłowości ze strony układu moczowo-płciowego. Ważne jest też wykluczenie nieprawidłowości w układzie nerwowym i endokrynnym. Dlaczego? Wszystkie one biorą udział w ejakulacji.

Sugeruję, by z wynikami badań udał się Pan do lekarza-seksuologa, który winien zebrać dokładny wywiad zw. z Pana trudnością, by wdrożyć poprawne leczenie. W informacji od Pana brakuje np.: danych, czy przed 17 rokiem miał Pan już doświadczenie seksualne partnerskie, jak i w ramach czynności autoerotycznych i jeśli tak, to czy wówczas też występowała trudność. Polecam rozdział w książce Podstawy seksuologii pod red. Skrzypulec i Starowicza. Tam Pan zasięgnie dodatkowych informacji, które pozwolą Panu przygotować się do wizyty u lekarza, by wywiad był zebrany poprawnie, miał charakter szczegółowy i nie następowało przepisywanie leków w ramach typowego podejścia do Klienta. Każdy przypadek jest innym choć pewne prawidłowości występują.

Z uszanowaniem,
Dr n. hum. Monika Gmurek