Ciąża tarczyca tsh

2 odpowiedzi
Od września staram się z mężem o dziecko. Niestety bezskutecznie. Na dzisiejszej wizycie ginekologicznej lekarz zwrócił uwagę na moje wyniki badań tarczycy. We wrześniu zeszłego roku TSH wynosiło 3,24 (wtedy jeszcze nie starałam się zajść w ciążę). W sierpniu tego roku wynik TSH był równy 2,94. Wcześniej żaden lekarz nie zwrócił mi na to uwagi i mówił, że spokojnie mogę zacząć starania. Lekarz u którego byłam dzisiaj zapisał mi lek Euthyrox 25 i nakazał brać go codziennie, a badania tarczycy powtórzyć za 4 tygodnie. Tak się składa, że jestem tuż po owulacji. Lekarz potwierdził to badaniem usg. Kazał zrobić test, jeśli w przeciągu 7 dni nie dostanę miesiączki. Niestety z tego wszystkiego zapomniałam dopytać czy kurację powinnam zacząć dopiero po negatywnym teście (tzn w momencie rozpoczęcia nowego cyklu miesiączką i wykluczenia ciąży) czy już teraz natychmiast powinnam zacząć przyjmować Euthyrox? Jeśli mam zacząć go przyjmować już teraz a za 7 dni test potwierdzi ciążę, to czy powinnam w takiej sytuacji odstawić lek?
Leczenie Euthyroxem proszę zacząć natychmiast, nie odstawiać w przypadku ciąży - wtedy trzeba zwiększyć jego dawkę. Prawidłowa dawka euthyroxu pomaga utrzymać ciążę i zapewnić dziecku prawidłowy rozwój.

Witam, proszę już rozpocząć pobieranie Eithyroxu, nie odstawić w momencie rozpoznania ciąży. Dalsze postępowanie ustali Pani prowadzący Endokrynolg. Pozdrawiam Agnieszka Haczek- Kluczewska