Chory kocurek

1 odpowiedzi
Panie Doktorze,
Mam 13 letniego kota Kacpra, który ponad tydzień temu zaczął wymiotować (dłuższą chwile po jedzeniu, strawioną już karmą, wlaściwie taką brązową gęsta cieczą), jest slaby, apatyczny i czasami prawdopodobie boli go brzuch. Podejrzewano chorobę nerek, jednak to się nie potwierdziło. Przez tydzień był leczony antybiotykiem bez konkretnej diagnozy. W trakcie antybiotykoterapii dwa dni nic nie jadł, tylko pił. Na trzeci dzień poczuł się lepiej, odzyskał apetyt, nie był już taki apatyczny, nie wymiotował i nie zdradzał żadnych oznak bólu. Jednak po dwóch dniach od powrotu do jedzenia znowu wymiotuje, słania się, czuje się bardzo żle. Tym razem dostał dwa dni pod rząd kroplówkę, sterydy i diagnozę zapalenia trzustki... Czy wg Pana to właściwe leczenie? ... Acha od początku leczenia ma zmienioną karmę na jakąś specjalną dietetyczną.... Bardzo proszę o radę
Dobry wieczór.
Stawianie diagnozy i ocena leczenia na podstawie przedstawionych przez Panią informacji, to jak wróżenie z fusów lub wpisywanie się w leczenie z forów internetowych. Nie podała Pani żadnych konkretnych informacji - jakie badania przeprowadzono, jakie były wyniki, jakie leki - konkretne nazwy - otrzymał, więc proszę nie oczekiwać sensownej odpowiedzi. Zapraszam na konsultację z wszystkimi dotychczasowymi wynikami i oczywiście z pacjentem - jeżeli będzie trzeba uzupełnimy badania. Dopiero po dokładnym badaniu klinicznym oraz weryfikacji przeprowadzonych badań analitycznych i ich wyników mogę próbować pomóc Pani kotkowi.
Pozdrawiam, Zalewski Grzegorz.