Choruje na cukrzycę, sama nie wiem od ilu lat ale dopiero niedawno została rozpozna. Pilnuje cukrów,

4 odpowiedzi
Choruje na cukrzycę, sama nie wiem od ilu lat ale dopiero niedawno została rozpozna. Pilnuje cukrów, regularnie podaje insulinę ale niestety nie ominęły mnie powikłania. Mam przeczulicę, pieczenie stóp, drętwienie i wszystko inne. W tym momencie dostaje zastrzyki z wit B12. Póki co wzięłam tylko 5. Nie wiem czy już powinny mi przynieść ulgę czy nie. W każdym razie szukam pomocy, jak można się tego pozbyć? Nie mogę spać po nocach, każdy dotyk sprawia ogromny ból. Nie funkcjonuje normalnie. Jak można to skutecznie leczyć? Nie chce i nie zdecyduje się na leki narkotyczne czy inne podobne.
Szanowna Pani, najprawdopodobniej ma Pani objawy polineuropatii cukrzycowej (uszkodzenie nerwow obwodowych konczyn dolnych). Proponuje powiedziec o swoim problemie lekarzowi POZ. Moze sam zapisze lek. Jezeli nie, prosze poprosic o skierowanie do neurologa.

Wskazana jak najszybsza konsultacja neurologiczna
i włączenie leczenia.
Może objawy polineuropatii, zwyrodnień kręgosłupa etc, ...
Poza witaminą B12, bardzo ważne w leczeniu neuropatii cukrzycowej, niedoborowej, są też inne witaminy z grupy B jak
witamina B1: tiamina, benfotiamina, , wit B6 pirydoksyna
Konieczna pełna konsultacja neurologiczna Poczatkowa cukrzyca, ważny wywiad, stan ogólny, inne schorzenia i wszystkie inne leki Nastrój i sen też odgrywają ważną rolę ; Pozdrawiam i zapraszam
Leczenie polineuropatii jest trudne i złożone. Poza lekami hamującymi postęp choroby stosuje się leczenie przeciwbólowe, z tym że nie są to leki, które powszechnie stosuje się jako przeciwbólowe ale leki przeciwpadaczkowe i/lub przeciwdepresyjne. Nie wszystkie, te które mają działanie przeciwbólowe. By były skuteczne należy stosować je odpowiednio długo i zazwyczaj w dużych dawkach.
Najlepsze efekty uzyskuje się po połączeniu obu rodzajów leczenia.
W przypadku polineuropatii słabo działają leki narkotyczne a NLPZ nie dość, że nie działają
to są przeciwwskazane ze względu na to, że zwiększają ryzyko uszkodzenia nerek.