Chcialem sie poradzic. Od 5 lat borykam sie z problemem kregoslupa. Bol powstaje w odcinku ledzwiowy

3 odpowiedzi
Chcialem sie poradzic. Od 5 lat borykam sie z problemem kregoslupa. Bol powstaje w odcinku ledzwiowym. Jak siedze po pol godzinie, jak cos podniose lub popcham, pociagne np ciezkie drzwi wchodzac do sklepu, budynku. Bol narasta stopniowo okolo po pol godziny I jest tepy, rozlany, piekacy wywowyjacy discomfort bardziej niz sorry bol..Moze trwac caly dzien albo godzine to zalezy czy sie porozsciagam.Mija tez po odpoczynku.Techniki ktore uzywam to cwiczenia Mckenzie czy basen bo biegac nie moge bol narasta. Mckenzie nie pomaga po roku cwiczen moze troche. Basen rewelacja pomaga , drazek I cwiczenia na nim nie wykonuje bol odrazu powstaje takze nie cwicze na drazku takze zyje od bolu do bolu od codziennej czynnosci do czynnosci. Zauwazylem bol sie pojawia przy zdenerwowaniu tez ale raczej powod jest mechaniczny. Bol pojawil sie po silowni 5 lat temu. Bolaly rece potem kregoslup troche lewa noga pare razy. Po paru wizytach u chiropractor zostal tylko bol w ledzwiach. MRI robilem x 2 razy a z opisu brak dyskopatii, EMG badania tez nic nie wykazalo. Ortopeda stwierdzil ostatnio z opisu dyskopatia ale 2 poprzednich ortopeda I neurolog- chirurg stwierdzil brak dyskopatii. Nie wiem ktory z lekarzy ma racje. Wyniki byly opisywane przez radiology.Czy jesli to nie dysk to moze stawy miedzywyrostkowe? Z kolei ostatni ortopeda dodal bol wychodzi ze skreconej miednicy przy dlugim siedzeniu czy pociagnieciu drzwi sie pojawia I wielu innych czynnosciach jak np wejscue jedna noga na krzeslo zeby wymienic zarowke.Przepisal mi zastrzyki sterydy po wykupieniu nie korzystam poniewaz mieszkam zagranica a pielegniarka mi tego nie zrobi jak zastrzyk to juz pod rtg z pelna kontrola. Czy moj przypadek nadaje sie na stole operacyjny I blokade .Prosze o pomoc I I dziekuje z gory. Pozdrawiam serdecznie.
Witam. Oczywiście trzeba by było z wszystkimi badaniami się zapoznać i zrobić pewne testy, ale z tego co jest opisane to trzymałbym się z daleka od stolu operacyjnego i blokad, przynajmniej narazie. Popracowalbym manualnie. Może chiropraktyka nie była w stanie wszystkiemu zaradzić. Proszę pomyśleć o pracy na tkankach miękkich, powiązaniach z kregoslupem, bardziej pójść w stronę osteopatii. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Terapia manualna (pierwsza wizyta) - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, aby dokładnie zapoznał się z Pańską historią, przeprowadził badanie i wtedy powinien stwierdzić co jest przyczyną. Z tego co Pan opisuje, na operację jest za wcześnie, powinno udać się z tego wyjść pracą u fizjoterapeuty. Pozdrawiam!
Witam, oczywiście źródłem bólu mogą być inne struktury jak między innymi stawy międzywyrostkowe lub po prostu mięśnie. Wtedy metoda przeprostów McKenziego będzie nie skuteczna a nawet będzie powodować nasilenie objawów. Myślę, że w tym przypadku pomocna będzie ocena budowy ciała i wpływ czynności dnia codziennego na nasilenie się dolegliwości. Z tego co Pan piszę to ból pojawia się po ćwiczeniach czy czynnościach zwiększających napięcie mięśniowe w odc. L-S kręgosłupa. Z operacją dałbym sobie spokój i spróbował leczeniach zachowawczego (fizjoterapia) u dobrego specjalisty w Pana rejonie.
Pozdrawiam Jarosław Komosa
Fizjoterapeuta