Chciałbym zapytać jak w inny sposób można pomóc dziecku ma 8 lat i 2 raz powtarza klasę. Po rozpoczę

3 odpowiedzi
Chciałbym zapytać jak w inny sposób można pomóc dziecku ma 8 lat i 2 raz powtarza klasę. Po rozpoczęciu nauki bardzo odstawała od innych dzieci. Nie mogła nauczyć się pisać czytać liczyć dlatego już w następnym półroczu została skierowana do poradni. Poradnia oczywiście wskazała jak z dzieckiem pracować ale to nic nie pomogło. Orzeczenia podobno dać nie mogą ponieważ dziewczynka mieści się w granicach inteligencji niższej niż przeciętna a to oznacza że upośledzenia nie ma. Badanie było powtarzane wyszło dokładnie tak samo. Po mimo ponowniej diagnozy i innych wskazówek nadal jest to samo co rok temu. Co można jeszcze zrobić? Proszę o odpowiedź.
Dziecko powinno regularnie uczęszczać na zajęcia terapii pedagogicznej i zajęcia wyrównawcze. W domu warto kontynuować tą pracę pod kierunkiem nauczycieli te zajęcia. Można również zapisać dziecko do psychologa, króry prowadzi zajęcia stymulujące rozwój intelektualny. Dziecko na bieżąco w domu powinno otrzymać pomoc w odrabianiu lekcji oraz powinno mieć w szkole dostosowane wymagania edukacyjne do jego indywidualnych możliwości i potrzeb psychofizycznych.

Dzień dobry,
w przypadku sporych trudności edukacyjnych czasami Poradnia może wystawić opinię o objęciu dziecka edukacją w klasie terapeutycznej- może to byłaby dla dziecka jakaś opcja?
Pozdrawiam,
N.Szymańska
Zachęcam w pierwszej kolejności do diagnozy medycznej (m. in. sprawdzenie wzroku, słuchu). Po wykluczeniu ewentualnych nieprawidłowości warto wspólnie z wychowawcą i pedagogiem zastanowić się, jak inaczej zaplanować proces uczenia się. Dzieci w tym wieku uczą się przez zabawę, przez doświadczenie - na konkretach. Córka może uczestniczyć w zajęciach specjalistycznych w poradni lub w szkole, ale z pewnością warto odnaleźć ulubiony sposób nauki w domu. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie i potrzebuje wsparcia w uczeniu się.