Chciałam się zapytać bo choruje na niedoczynność tarczycy i miałam uregulowana. Robiłam badania i wc

7 odpowiedzi
Chciałam się zapytać bo choruje na niedoczynność tarczycy i miałam uregulowana. Robiłam badania i wczoraj miałam tsh 10.048 A dziś zrobiłam ponownie i mam 5.603 ft4-0.72 A ft3-2.68. Czemu taka rozbieżność w tsh odstąpię jednego dnia?
Witam serdecznie, poziom TSH to parametr bardzo czuły. Jest bardzo dumna rozbieżność, niemniej jednak wynik jest wysoko ponad normę. Konieczna jest konsultacja endokrynologa w celu dalszego postępowania.

Poziom TSH potrafi ulegać drastycznym zmianom w bardzo krótkim czasie a czasem nawet wskazywać na nadczynność przemiennie z niedoczynnością. Wynik tak czy inaczej koniecznie skonsultować z endokrynologiem.
Czy robiła Pani badanie o tej samej godzinie? Czy udało się Pani zrobić przed g. 8.00 rano? Największy wyrzut TSH jest właśnie do tej godziny i najbardziej miarodajny wynik będzie właśnie o tej porze. Osobiście zalecilabym zrobić jeszcze jedno badanie. Wahania TSH mogą świadczyć że dawka hormonów które Pani zażywa jednak nie jest dobrze dobrana lub miała Pani jakieś sytuacje stresów które mogły wpłynąć na pracę układu hormonalnego. Warto zapytać swojego endokrynologa co o tym sądzi :) pozdrawiam
Witam.
Musi Pani pamiętać że musi być Pani na czczo, czyli pomija Pani nie tylko posiłek ale również letrox czy euthyrox który Pani zażywa. Ponadto ważne jest żeby pomiar wykonać w podobnej porze jak poprzedni. Bardzo duży wpływ ma też stres. Wyniki są dużo ponad normę więc proszę skonsultować to ze swoim endokrynologiem.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Jeżeli chodzi o hormon TSH to przede wszystkim należy sprawdzać jego poziom o tych samych porach. Duże wahania w takim odstępie czasu mogą świadczyć zaburzeniach działania tarczycy. Należy na pewno skonsultować te wyniki z endokrynologiem.
Dzień dobry, wahania TSH w ciągu dni mogą się różnić. Koniecznie należy udać się na konsultację do endokrynologa. Pozdrawiam
Szanowna Pani jeśli chodzi o TSH to wpływ na wahania może mieć wiele czynników i takim podstawowym jest poziom kortyzolu ale również przyjmowanie hormonów. Do tego dochodzi czas badań - powinno się je powtórzyć o podobnej godzinie. Wahania są jednak na tyle duże, że warto je zrobić ponownie - w innym laboratorium. Pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku