Chcialabym zapytac o potrzebne badania zeby ulozyc wlasciwa diete. Pracuje fizycznie, duzo trenuje,

2 odpowiedzi
Chcialabym zapytac o potrzebne badania zeby ulozyc wlasciwa diete. Pracuje fizycznie, duzo trenuje, kazdy dzien wyglada inaczej. Chcialabym miec wiecej energii I lepsze samopoczucie. Pzdr
Podstawowe badania jakie zlecam klientom to:
Morfologia
Profil lipidowy (Cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy)
TSH
Homocysteina
Glukoza
Rozszerzone:
Ft3
Ft4
Anty – tpo
Anty – tg
Testosteron
Estradiol
Prolaktyna
Kortyzol

Aby dieta była jak najlepiej dobrana warto wcześniej pójść do lekarza, by ten skierował na odpowiednie badania ( zwłaszcza, gdy coś nam dolega, czy na coś chorujemy). To lekarz podejmuje decyzję, ale z pewnością warto zrobić podstawowe badania: morfologię krwi, profil lipidowy ( cholesterol całkowity, HDL, LDL, TG), profil tarczycowy ( TSH, T3, T4, również antyTPO, antyTG), kwas moczowy, ASPAT, ALAT, glukozę na czczo, poziom witaminy D, B12.

Serdecznie pozdrawiam,