Chciałabym się dowiedzieć jaką ilość kalorii powinnam spożywać. Jestem kobietą, 22 lata, 47,5 kg 166

4 odpowiedzi
Chciałabym się dowiedzieć jaką ilość kalorii powinnam spożywać. Jestem kobietą, 22 lata, 47,5 kg 166 cm wzrostu. Dzienna liczba kroków to około 7 lub 8 tysięcy, + 2 razy w tygodniu trening ze średnim met 8.0 (obliczone za pomoca zegarka)
Dzień dobry to zależy od celu. Jeżeli Pani celem jest np. utrzymanie obecnej masy ciała i odpowiednie odżywienie to Całkowita Przemiana Materii w Pani przypadku wynosi ok 2300kcal i tyle należałoby dostarczać energii z posiłkami w ciągu dnia.

Dzień dobry, obecnie Pani BMI wskazuje niedowagę, a należna masa ciała wynosi ok. 60 kg, choć wiadomo, że jest to kwestia indywidualna. Pani całkowita przemiana materii to ok 2200 kcal - tyle Pani potrzebuje, by utrzymać wagę, jeśli chce Pani schudnąć należy odjąć ok 300 do 500 kcal, i podobnie tyle dodać, jeśli chce Pani przybrać na wadzę.
Dzień dobry. Pani CPM czyli całkowita przemiana materii wynosi 2200kcal. Żeby waga spadła musisz być na minusie kalorycznym i redukcja była racjonalna należy odjąć od tego ok 300 kcal. Pozdrawiam Monika Nocuń
Ma Pani niedowagę. Powinna Pani przybrać na wadze minimum 4 kg.Przy opisanej przez Panią średniej aktywności fizycznej, Pani zapotrzebowanie energetyczne jest na poziomie około 2100 kcal / dobę. Przy Pani niskiej wadze to trochę za mało. Nie zakładam, że chciałaby Pani przytyć do 60 kg (bo taka byłaby należna Pani waga) ale chociaż do 52 kg, aby zachować zdrowie i dobrą kondycję :) proponuję 2300 kcal