Chciałabym aby ktoś zliczył mój jadłospis całodzienny .to znaczy Chodzi mi o kalorie czy nie za mało

2 odpowiedzi
Chciałabym aby ktoś zliczył mój jadłospis całodzienny .to znaczy Chodzi mi o kalorie czy nie za mało kalorii przyjmuje dziennie ::Na śniadanie : zjadłam dwie kromki chleba jasnego z konserwa rybna w pomidorach, na obiad zjadłam talerz rosołu z kluskami ,na drugie danie zjadłam 5 ziemniaków młodych fileta z kurczaka i buraczki zasmażane, później wypiłam szklankę zmiksowanych truskawek ze śmietaną i cukrem a później zjadłam 2 racuchy z jabłkami. Błagam zliczccie ten mój jadłospis całodzienny ponieważ mam ostatnio Zaburzenia odżywiania. bardzo długo mi zajmuje zjedzenie czegokolwiek nawet godzinę jednego posiłku. błagam Dajcie mi znać ile kalorii spożyłam dziennie.
Szanowna Pani, nie da się dokładnie zliczyć kalorii, na podstawie tego, co Pani opisała. Nie podała Pani choćby zbliżonych ilości (np. śmietany mogło być pół szklanki, ale równie dobrze 2 kubki) czy sposobu przygotowania (np. filet mógł być smażony na dużej ilości tłuszczu bądź pieczony).

Na podstawie albumu fotografii produktów i potraw można oszacować ilość kalorii na około 2000 kcal. Nie jestem w stanie powiedzieć czy jest to odpowiednio, za mało czy za dużo, bo zapotrzebowanie zależy m. in. od wieku, wysokości i masy ciała, poziomu aktywności fizycznej.

W celu monitorowania spożycia energii oraz makroskładników zachęcam do korzystania z aplikacji, dostępnych bezpłatnie na urządzenia mobilne (smartfony, tablety). Sama korzystam z Fitatu, posiadającego bardzo rozbudowaną bazę produktów. W przypadku wątpliwości, co do prawidłowości odżywiania i spożycia składników odżywczych i energii, proszę rozważyć wizytę konsultacyjną u dietetyka.